Już od jakiegoś czasu słyszymy plotki, że Yamaha planuje wypuścić na rynek pojazd elektryczny. Okazuje się, że jest to prawda i już we wrześniu bieżącego roku na japońskich drogach zacznie poruszać się elektryczny skuter z logo Trzech Skrzyżowanych Kamertonów na owiewkach.

Po premierze w kraju Kwitnącej Wiśni skuter o nazwie EC-03 trafi również na rynek europejski. U dealerów Yamahy na Starym Kontynencie pojazd powinien pojawić się w 2011 roku.

Nowe elektryczne dziecko japońskich inżynierów wyposażono w litowo-jonowe baterie. W pełni naładowany EC-03 ma przejechać około 43 km. Nie jest to jednak zbyt wiele. Niestety, na razie nie wiadomo również jak szybko będzie można poruszać się tym skuterem. Mało zachęcająca do kupna jest także cena. W Japonii, aby stać się posiadaczem elektrycznego EC-03, trzeba będzie zapłacić 252 000 yenów (trochę ponad 9000 zł).

Mimo tego Yamaha ma ambitne plany związane z pojazdami na prąd. Marka do 2020 roku chce zdobyć aż 20% całego rynku ekologicznych jednośladów. Możemy się zatem spodziewać, że gama ‚bateryjek’ w ofercie Yamahy będzie się z czasem powiększać, a osiągi oferowanych ekologicznych sprzętów będą rosły, dopasowując się do wymagań klientów.
 

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w Elektryczność, Nowości rynkowe
Kawasaki Ninja 400R – nieoficjalne dane i zdjęcia

Zamknij