Yamaha POLand Position – kolejne sukcesy w Moście - Motogen.pl

Adrian Pasek wygrywa trzeci wyścig w tym sezonie. Artur Wielebski i Mateusz Korobacz stają na podium klasy Junior Superstock 600.

III runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na czeskim torze w Moście rozpoczęła się bardzo udanie dla zespołu Yamaha POLand POSITION. Adrian Pasek wygrał kwalifikacje oraz wyścig zaliczany do Pucharu Polski klasy Rookie 600. Nasz młody podopieczny był pierwszy raz na torze w Moście, ale nauka trasy poszła błyskawicznie. Adrian był najlepszy już podczas kwalifikacji. Sam wyścig miał dramatyczny przebieg, ponieważ kilka minut przed startem spadł deszcz, a na drugim okrążeniu po kilku upadkach pokazano czerwoną flagę, co oznaczało przerwanie wyścigu. Jeden z rywali upadł tuż przed Adrianem. Po wznowieniu nasz zawodnik szybko objął prowadzenie i konsekwentnie powiększał przewagę. Na mecie zameldował się 40 s przed drugim kierowcą. Dzięki kompletowi punktów Adrian prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

W klasie Rookie 1000 dziesiąte miejsce zajął Przemek Saleta. Jest to najlepszy rezultat w tym roku, a cieszy, ponieważ został uzyskany w trudnych warunkach. Kilkakrotnie nasz zawodnik miał uślizgi na mokrej nawierzchni i był bliski upadku. Na szczęście, pokonał dziewięć okrążeń i awansował na trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Adrian Pasek: 'To był mój pierwszy wyścig na mokrym torze i przez cały czas musiałem być bardzo skoncentrowany. Tor w odróżnieniu od Brna jest śliski, gdy spadnie deszcz. Bardzo się cieszę z kolejnego zwycięstwa i dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w ten weekend’.

Adam Badziak: 'Adrian pojechał wspaniałe zawody i wygrał już trzeci wyścig w tym sezonie. Warunki były trudne, dlatego zwycięstwo Adriana cieszy podwójnie. Dopiero zaczął uczyć się tego obiektu i wygrywając kwalifikacje oraz wyścig udowodnił swój potencjał’.

Młodzi zawodnicy zespołu Yamaha POLand POSITION również stanęli na podium wyścigu klasy Junior Superstock 600. Artur Wielebski był drugi, a Mateusz Korobacz trzeci. Dzięki kolejnym wysokim punktom Artur pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. Mateusz jest trzeci, a Grzegorz Szczypka awansował na ósmą pozycję. W klasyfikacji zespołowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski zespół Yamaha POLand POSITION ma już 52 punkty przewagi nad kolejnym teamem.

Mniej szczęścia miał natomiast Adam Badziak, który już na pierwszym zakręcie miał kontakt z jednym z rywali i uszkodził motocykl. Mimo straty punktowej, Adam pozostaje szósty w klasyfikacji generalnej i jest najlepszym z Polaków.

Artur Wielebski: 'Jestem zadowolony z wyniku, ale mogłem powalczyć o zwycięstwo. W pierwszej szykanie straciłem kilka pozycji i zostałem przyblokowany przez wolniejszych rywali. Zanim dogoniłem Sebastiana wyścig dobiegł końca. Cieszę się, że nadal jestem liderem klasyfikacji generalnej i czekam na kolejny wyścig w Poznaniu. Dziękuję całemu zespołowi i sponsorom za wspaniały weekend’.

Adam Badziak:’Cieszę się, że nasza młodzież znów stanęła na podium. Wyniki naszych podopiecznych są najważniejsze, dlatego ich sukces poprawia mi humor po moim wyścigu. Zabrakło mi dziś szczęścia i po kolizji z jednym z rywali uszkodziłem motocykl. Na szczęście już za dwa tygodnie mamy kolejne wyścigi w Poznaniu i tam będę chciał nadrobić stracone punkty’.

Wyniki wyścigów

Junior Superstock 600:
1. Sebastian Zieliński
2. Artur Wielebski
3. Mateusz Korobacz
4. Mateusz Bińkowski
5. Grzegorz Szczypka

Superstock 1000:
1. Andy Meklau
2. Michal Filla
3. Fabrizio Pellizzon
4. Tomas Miksovsky
5. Michal Sambera

DNF Adam Badziak

Klasyfikacja generalna po trzech wyścigach
Junior Superstock 600:
1. Artur Wielebski 57 punktów
2. Sebastian Zieliński 53
3. Mateusz Korobacz 43
4. Patryk Kosiniak 36
5. Jakub Wróblewski 33

8. Grzegorz Szczypka 20

Superstock 1000:
1. Andy Meklau 52 punkty
2. Fabrizio Pellizzon 50
3. Michal Filla 48
4. Tomas Miksovsky 40
5. Michal Sambera 40
6. Adam Badziak 23

Rookie 600:
1. Adrian Pasek
2. Stanisław Assmann
3. Cezary Chrobot
4. Krzysztof Konarzewski
5. Grzegorz Pasik

Rookie 1000:
1. Klaudiusz Iciek
2. Paweł Żuralski
3. Jarosław Chomicz
4. Mirosław Kołacki
5. Marian Wiśniewski

10. Przemek Saleta

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski

Rookie 600:
1. Adrian Pasek 75 punktów
2. Stanisław Assmann 56
3. Cezary Chrobot 49
4. Natalia Florek 27
Bartłomiej Cabała 27

Rookie 1000:
1. Klaudiusz Icek 61
2. Krzysztof Kubiś 50
3. Paweł Żuralski 47
4. Radosław Gapski 33
5. Mariusz Durynek 33
…..
13. Przemek Saleta 10

 

Więcej o motocyklach Yamaha