Yamaha Niken już w polskich salonach - Motogen.pl

Premiera Yamahy Niken była jednym z najczęściej dyskutowanych tematów zeszłej jesieni. Nie brakowało zarówno zachwytów, jak i fali krytyki, płynącej być może z bogatej, ale czysto teoretycznej wiedzy komentujących. Dziś Yamaha odkrywa karty w polskich salonach – Niken w końcu do nas dotarł, można więc udać się na jazdę testową i wyrobić własne zdanie.

Niken jest już dostępny w dwóch autoryzowanych salonach w Warszawie – Uhma Bike i Liberty Motors Poland Position, w salonie Wawrosz w Katowicach, Motorland we Wrocławiu oraz w gdańskim AC Motors. W kolejnych miesiącach trójkołowiec pojawi się też w nowo otwartych salonach Game Overcycle w Rzeszowie i Centrum Yamaha w Poznaniu.

Niken napędzany jest znanym z modeli MT-09 oraz Tracer 900 trzycylindrowym silnikiem o pojemności 847 cm3 i mocy 115 KM. Jest bogato wyposażony w elektroniczne systemy wspomagające – YCC-T, tryby jazdy D-MODE, tempomat, kontrolę trakcji TCS, a także sprzęgło A&S i system Quick Shift.

Głównym wyróżnikiem tego motocykla (tak, motocykla!) jest przednie zawieszenie z dwoma pochylanymi kołami o średnicy 15 cali, układem kierowniczym z systemem Ackermana, podwójnym, teleskopowym widelcem USD i łącznie czterema amortyzatorami. Dzięki niemu pojazd bardzo stabilnie prowadzi się w zakrętach, także tych o zróżnicowanej i zniszczonej nawierzchni. Niken zapewnia poczucie stabilności i przyczepności nieosiągalne w tradycyjnych motocyklach.

Cenę Yamahy Niken ustalono na 64900 zł. Więcej szczegółowych informacji uzyskacie na stronie www.yamaha-motor.pl i u Autoryzowanych Dealerów Yamaha.

Więcej o motocyklach Yamaha