Yamaha na wystawie Motor Show Poznań 2015 - Motogen.pl

Yamaha Motor Polska wraz z wielkopolskim dealerem, firmą Motocykle Polska, podczas tegorocznej edycji Motorshow Poznań zaprasza do dwóch hal: w motocyklowej auli 7A zostaną zaprezentowane najważniejsze nowości motocyklowe tego sezonu, a w hali samochodowej 6A pojawi się ekspozycja jednośladów o pojemności 125 cm3, do prowadzenia na prawo jazdy kategorii B. Na stoisku motocyklowym najważniejszą premierą będzie oczywiście najnowsza generacja YZF-R1 – rewolucyjnego motocykla klasy Supersport, najbardziej zbliżonego wizualnie i technologicznie do maszyn z mistrzostw świata MotoGP spośród dostępnych na rynku jednośladów. Ta 200-konna maszyna ważąca tylko 199 kg, z rozstawem osi 1405 mm, jest najbardziej zaawansowanym seryjnym motocyklem sportowym, wyposażonym w ultra nowoczesną elektronikę zarządzaną przez 6-osiowy, inercyjny system pomiarowy IMU bazujący na trzech żyroskopach i trzech czujnikach przyspieszenia. Motocykl występuje w prezentowanej na targach wersji szosowej oraz torowej „M” i jest dostępny w cenie od 79 900 PLN.

 

Razem z R1 zostanie zaprezentowana cała rodzina motocykli sportowych Yamahy, a więc również otwierająca nową klasę YZF-R3 i przeznaczona dla młodych kierowców YZF-R125. Oczywiście w Poznaniu nie może też zabraknąć bijącej rekordy popularności serii MT, z najnowszym długodystansowcem MT-09 Tracer na czele. W gamie prezentowanych motocykli „Dark Side of Japan” znajdą się również trzeci najchętniej kupowany jednoślad w Polsce w 2014 roku MT-07 oraz jego najnowsza, przeznaczona do stuntu wersja Moto Cage.

 

Przeczytaj również testy: Yamaha MT-09 i Yamaha MT-07

 

Z myślą o miłośnikach customizacji Yamaha zaprezentuje też w Poznaniu wybrane motocykle z segmentu Sport Heritage, a wśród nich najnowszą generację rasowego japońskiego nakeda – XJR1300, klasyczną SR400 produkowaną w niemal niezmienionym stanie od 35 lat czy bobbera w stylu neo-retro XV950. Długie listy wyposażenia opcjonalnego do motocykli Sport Heritage zachęcają do nadania im indywidualnego charakteru w stylu custom.

 

Przeczytaj również testy: Yamaha SR400 i Yamaha XV950

 

Ekspozycję w hali motocyklowej uzupełni przedstawiciel innego segmentu marki Yamaha Motor – trzyosobowy skuter wodny FX SVHO napędzany doładowanym silnikiem o pojemności 1812 cm3 i wyposażony w najnowszy system sterowania z elektronicznym biegiem wstecznym Yamaha RiDE.

 

Przeczytaj również: Testy skuterów wodnych marki Yamaha

 

Z kolei na stoisku w hali samochodowej 6A zostanie przedstawiona najszersza na rynku oferta pojazdów Yamahy o pojemności 125 cm3 do prowadzenia na prawo jazdy kategorii B. Na ekspozycji będzie można przymierzyć się do prestiżowego i funkcjonalnego Majesty S dostępnego za 11 590 zł, rewolucyjnego trójkołowca Tricity czy do sportowego X-Maxa 125. Gama „125” Yamahy obejmuje również motocykle z manualną skrzynią biegów, takie jak prezentowane na wystawie popularny YBR125 czy modernistyczny MT125. Niezależnie od tego, czy klient zdecyduje się na zakup motocykla, czy skutera 125 cm3, zostanie on objęty Programem Opieki Nad Klientem obejmującym m.in. wygodne finansowanie i bezpłatne szkolenia w 22 miastach na terenie kraju.

 

Przeczytaj również: Yamaha Majesty S – miejski sportowy turystyk

 

Do zobaczenia na stoiskach Yamahy na targach Motorshow Poznań!

 

Więcej na www.yamaha-motor.pl.

Więcej o motocyklach Yamaha