Konstrukcyjnie maszyna dzieli wiele rozwiązań z modelem YZF-R125, ale w kwestii wyglądu MT-125 bardzo łatwo pomylić z MT-09 i taki właśnie był zamysł konstruktorów. Oprócz tego motocykl otrzymał zegary LCD i tylną lampę LED.

 

Zobacz również: Nowa Yamaha YZF-R125

Rama Deltabox oraz jednocylindrowy silnik o pojemności 125 ccm zostały wzięte ze wspomnianego modelu R125. Motor generuje moc 15 koni mechanicznych. Z przodu zastosowano widelec upside-down, a z tyłu amortyzator z regulacją napięcia wstępnego. Za zatrzymanie MT „miniaturki” są odpowiedzialne dwa hamulce jednotarczowe. Waga motocykla z płynami i paliwem to 135 kilogramów.

 

Wzorem starszych sióstr, do Yamahy MT-125 można dokupić tłumik Akrapovič. Przy okazji zastanawia nas, czy po rynkowej premierze modelu R25 / R3 pojawi się również motocykl z serii MT o podobnej pojemności. Byłoby to nie tylko ciekawe uzupełnienie oferty, ale również całkiem dobry sprzęt z pazurem dla początkujących motocyklistów.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Nowości rynkowe
Ducati i kurtka z poduszką powietrzną

Ducati zaprezentowało kurtkę z poduszką powietrzną oraz system sterowania nią zintergrowany z modelem Multistrada 1200 S Touring.

Zamknij