Zarówno Yamaha MT-09 jak i Schuberth C3 otrzymały nagrodę za najlepszy design w kategorii „Transport / Pojazdy specjalne”. MT-09 znalazła się w gronie takich pojazdów jak Audi RS7 i R8, BMW i8 czy Mercedes S-Klasse.

MT-09 została wprowadzona do sprzedaży w ubiegłym roku i szybko podbiła serca klientów oraz redakcji na całym świecie, w tym również naszej. Kazumasa Sasanami, który jest szefem działu rozwoju projektów w GK Dynamics odpowiedzialnej za MT-09, jest bardzo zadowolony z efektów.
 

„Ciężko pracowaliśmy aby stworzyć motocykl, który łączy wrażenia towarzyszące maszynom o sportowym charakterze z praktycznością w codziennym użytkowaniu.”

Kask Schuberth C3 z kolei pojawił się na rynku w 2010 roku i od tego czasu jest sukcesywnie udoskonalany. C3 to komfortowy, cichy i bezpieczny kask dla miłośników szybkiej turystyki.

Przeczytaj również: Yamaha MT-09 w redakcji Motogen i Test kasku Schuberth C3

W tym roku odbyła się 61. edycja konkursu iF Design Award. W kategorii najlepszych produktów startowało 3249 przedmiotów w 17 kategoriach, którym jury przyznało 1220 wyróżnień i 50 złotych statuetek iF Design Award. Wręczenie nagród odbędzie się 28 lutego w BMW Welt.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Hero szykuje motocykl na podbój Europy

Już 5 lutego rozpoczyna się Auto Expo w Delhi. Podczas tej imprezy Hero MotoCorp ma przedstawić koncept sportowego motocykla o...

Zamknij