Firma to startup o nazwie Veniam i ma swoją siedzibę w Silicon Valley, gdzie znajduje się również centrum rozwojowe Yamaha Motor. Veniam skupia się na opracowywaniu systemów służących do bezprzewodowej komunikacji między pojazdami – jest to tak zwane „connected mobility” lub komunikacja V2V (vehicle-2-vehicle). Przy okazji Yamaha zapowiedziała, że zamierza w przyszłości inwestować w kolejne startupy, które mogą być przydatne dla rozwoju produktów tej marki.

Przypomnijmy, że w 2014 roku członkowie europejskiego stowarzyszenia producentów motocykli – ACEM – podpisali memorandum dotyczące stworzenia inteligentnych systemów komunikacji również dla jednośladów. Oprócz tego jednomyślnie zdecydowano, że BMW, Honda i Yamaha miały rozpocząć prace nad systemami od 2015 roku, a zostaną one oficjalnie przedstawione w 2020 roku. Inicjatywa nosi nazwę Cooperative-Intelligent Transportation System (C-ITS) i obejmuje rozwiązania oparte o GPS, a także komunikację między pojazdami.

Przeczytaj również: BMW, Honda i Yamaha połączą motocykle

BMW, Honda i Yamaha testowały już swoje rozwiązania na europejskich drogach. Najtrudniejszym zadaniem będzie zbudowanie takiego systemu, który nie będzie bazował tylko i wyłącznie na masztach, ponieważ nie we wszystkich krajach infrastruktura drogowa będzie przystosowana do tego typu rozwiązań. Doświadczenie i technologie firmy Veniam z pewnością ułatwią producentom dalsze prace.

Więcej informacji na temat firmy Veniam znajdziecie na www.veniam.com.

Poniżej możecie zobaczyć materiał o firmie Veniam przygotowany przez jedną z amerykańskich telewizji informacyjnych.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Biznes, Ciekawostki
Jest praca w Łodzi dla szefa serwisu, mechanika i sprzedawcy motocykli

Firma Profi poszukuje pracowników do serwisu i salonu w Łodzi.

Zamknij