Yamaha D’elight 125: skuter na prawko kat. B w promocyjnej cenie - Motogen.pl

Koniec sezonu to świetna okazja na zakupy: małe, duże, oby związane z jednośladami. Yamaha przygotowała akcję promocyjną obejmującą aż 9 różnych modeli sprzed rocznika 2019. Więcej informacji znajdziecie u źródła, a my teraz przyjrzymy się jednej z Yamah objętych promocją – praktycznemu skuterowi D’elight.

Ciekawa jest już sama nazwa, która pomimo nietypowego zapisu, od razu zdradza, że możemy spodziewać się „zachwytu” oraz „rozkoszy” przy okazji obcowania z tym modelem. Sprawdziliśmy osobiście – jest tak w rzeczywistości. Jeździe skuterem D’elight towarzyszą same pozytywne emocje, a Yamaha wygląda przesympatycznie. Estetyczne detale łączą się tutaj z przemyślaną linią oraz najwyższym poziomem wykończenia. W czerwonym lakierze Lava Red, ten skuter nie może się nie podobać.

Silnik o pojemności 125 ccm to górna granica dostępności dla osób posiadających jedynie prawo jazdy kategorii B. Dla tych użytkowników z pewnością zaletą będą także nieduże gabaryty D’elighta. Nisko umieszczona kanapa (800 mm) pomaga w stabilnym podparciu, a waga piórkowa (99 kg z paliwem) oznacza, że manewrowanie w zakorkowanym mieście jest fenomenalnie łatwe. Zresztą przy jeździe D’elightem towarzyszył nam nieustający uśmiech. Skuter prowadzi się z naturalną łatwością, mieści się w każdy miejski przesmyk, a elastyczny silnik zapewnia zwinny start z miejsca oraz odpowiednią prędkość. Długa jazda ze wskazaniem 80 km/h nie stanowi dla D’elighta problemu, a w razie potrzeby, wskazówka może powędrować nawet powyżej poziomu 110 km/h. Silnik BlueCore zadowala nie tylko osiągami, ale i zabawnie niskim zużyciem paliwa.

Yamaha nie zapomniała o tym, aby kierowca podróżował wygodnie nawet przy wzroście przekraczającym 180 cm. Obszernie jest także w bagażniku pod kanapą, gdzie zmieszczą się dwa kaski otwarte lub jeden integralny wraz z małymi zakupami. Nad bezpieczeństwem czuwa zintegrowany układ hamulcowy UBS.

Po naszych jazdach testowych wnioski mamy jednoznaczne i oczywiste – Yamaha D’elight, jako skuter małych rozmiarów, to świetny wybór dla osób poszukujących środka codziennego transportu po mieście i okolicach. Jest wygodny, praktyczny, oszczędny, a do tego wygląda zachwycająco estetycznie.

Najlepszym podsumowaniem tej informacji może się okazać fakt, że Yamaha Motor Polska wraz z siecią dealerską ruszyła właśnie z akcją promocyjną, do której zalicza się także opisywany przez nas skuter! Regularna cena Yamahy D’elight to 9 999 zł, tymczasem egzemplarze promocyjne sprzed rocznika modelowego 2019 są aż o 1 000 zł tańsze! Dostępne kolory to czerwony Lava Red, biały Milky White oraz czarny Diamond Black. Czym prędzej odwiedź swojego dealera Yamaha i przekonaj się, który podoba Ci się najbardziej.

Więcej o motocyklach Yamaha