Kolejne zawody z serii AMA Supercross Championship znów dostarczyły nie lada emocji. W klasie Lites zaciekły bój przez cały wyścig toczyli ze sobą Dean Wilson, Justin Barcia i Ryan Sipes. W klasie Supercross od startu do mety prowadził Trey Canard, dla którego to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. James Stewart znowu poza podium.

Klasa Supercross Lites
Jako pierwszy w zakręcie zameldował się Justin Barcia z Ryanem Sipes jadącym tuż za nim. RS25 naciskał na lidera aż w końcu na czwartym okrążeniu udało mu się wyjść na prowadzenie. Oddalił się na sporą odległość, jednak błąd popełniony na sekcji rytmicznej bardzo pomniejszył tę przewagę. Kilka zakrętów dalej Barcia był już liderem. Wkrótce do walki przyłączył się Dean Wilson. Walka Deana z Ryanem nie trwała długo, gdyż ten drugi wypadł z toru na sekcji piaskowej. Powrócił na tor, jednak jego strata była zbyt duża, by zagrozić czołówce. Sytuację wykorzystał Blake Wharton, wskakując na trzecią pozycję.

Wtedy rozpoczął się prawdziwy show. Wilson szybko dogonił Justina i wyprzedził go na sekcji whoopsów. Barcia jednak nie dał za wygraną i pół okrążenia dalej był znowu na prowadzeniu. W międzyczasie Dean wbił luz na wyjściu z zakrętu i stracił trochę czasu. Jednak okrążenie później znów siedział Justinowi na kole. Ci zawodnicy wymieniali się pozycjami jeszcze kilkakrotnie. Ostatecznie to zawodnik Kawasaki dojechał na metę jako pierwszy.

Wyniki:
1. Dean Wilson (Kaw)
2. Justin Barcia (Hon)
3. Blake Wharton (Hon)
4. Malcolm Stewart (Suz)
5. Matt Lemoine (Kaw)
6. Darryn Durham (Hon)
7. Blake Baggett (Kaw)
8. Gannon Audette (Yam)
9. Alex Martin (Hon)
10. Travis Bright (Hon)

Klasyfikacja generalna po 7 z 8 rund:
1. Justin Barcia (160/2 wygrane)
2. Dean Wilson (147/3 wygrane)
3. Ryan Sipes (119/1 wygrana)
4. Blake Baggett (114/1 wygrana)
5. Blake Wharton (109)
6. Matt Lemoine (96)
7. PJ Larsen (80)
8. Malcolm Stewart (73)
9. Alex Martin (59)
10. Lance Vincent (56)

Klasa Supercross
Mimo mniejszej pojemności Mike Alessi na swoim SXF350 wygrał holeshot. Jednak już w drugim zakręcie oddał prowadzenie Treyowi Canard. Mike szybko tracił pozycję; po pierwszym okrążeniu na czele jechali Canard, Reed i Stewart. Trey miał już wypracowaną niewielką przewagę, a prawdziwa walka rozgorzała za jego placami. Stewart czaił się na Reeda przez kilka okrążeń, by w końcu zaatakować raz a skutecznie.

Reed jednak wcale nie zwalniał, siedział na kole Jamesowi i w końcu odzyskał pozycję. James próbował znowu atakować, jednak stracił panowanie nad motocyklem i wjechał w Chada. Obaj upadli, ale to ten drugi wylądował poza torem i pod swoim motocyklem. Wykorzystując sytuację, na drugie i trzecie miejsce wskoczyli odpowiednio Ryan Villopoto i Ryan Dungey i taka kolejność zachowała się do mety.

Wyniki:
1. Trey Canard (Hon)
2. Ryan Villopoto (Kaw)
3. Ryan Dungey (Suz)
4. James Stewart (Yam)
5. Kevin Windham (Hon)
6. Andrew Short (KTM)
7. Tommy Hahn (Yam)
8. Chad Reed (Hon)
9. Austin Stroupe (Yam)
10. Mike Alessi (KTM)

Klasyfikacja generalna po 13 z 17 rund:
1. Ryan Villopoto (255/5 wygranych)
2. Chad Reed (249/1 wygrana)
3. Ryan Dungey (248/1 wygrana)
4. Trey Canard (239/3 wygrane)
5. James Stewart (234/3 wygrane)
6. Andrew Short (174)
7. Kevin Windham (150)
8. Justin Brayton (141)
9. Davi Millsaps (128)
10. Ivan Tedesco (114)
 

Więcej w Inne
Abu Dhabi Desert Challenge ruszył

        Motocykle i quady:1. Joan Barreda (Hiszpania/PKL 450) 1.48,962. Luis Henderson (Urugwaj/KTM 525 XC) strata 0,9 s...

Zamknij