Tym razem rozgrywki AMA Supercrossu przeniosły się do kanadyjskiego Toronto. W klasie Lites wygrał Dean Wilson, natomiast w klasie Supercross po raz pierwszy w tym sezonie wygrał broniący tytułu Ryan Dungey.

Klasa Supercross Lites
Na starcie wyścigu finałowego najszybszy okazał się Blake Wharton. Za nim jechali Barcia i Sipes. Sipes od początku jechał agresywnie i niedługo później był na prowadzeniu. Nie cieszył się nim jednak długo; Wharton przypuścił skuteczny atak, po którym Sipes wylądował poza torem. Jednak i ta kolejność długo się nie utrzymała. Okrążenie po tym incydencie Barcia przyspieszył i odebrał prowadzenie koledze z teamu.

Jednak największe wrażenie robił Dean Wilson. Po nieco słabszym starcie jechał niebywale szybko, wyprzedzając innych zawodników jeden po drugim. Z Justinem musiał powalczyć kilka okrążeń, jednak w końcu wyprzedził i jego.

Gdy to zrobił, szybko się oddalił. Barcia i Wharton jechali spokojnie na odpowiednio drugim i trzecim miejscu. Sipes świetną jazdą dopchał się do piątego miejsca. Wharton po wyścigu nazwał starcie z Sipesem ‘wyścigowym incydentem’, jednak chyba nikt mu nie uwierzył.

Wyniki:
1. Dean Wilson (Kaw)
2. Justin Barcia (Hon)
3. Blake Wharton (Hon)
4. PJ Larsen (KTM)
5. Ryan Sipes (Yam)
6. Blake Baggett (Kaw)
7. Gannon Audette (Yam)
8. Hunter Hewitt (Suz)
9. Darryn Durham (Hon)
10. Matt Lemoine

Klasyfikacja generalna po 6 z 8 rund:
1. Justin Barcia (138/2 wygrane)
2. Dean Wilson (122/2 wygrane)
3. Ryan Sipes (115/1 wygrana)
4. Blake Baggett (100/1 wygrana)
5. Blake Wharton (89)
6. PJ Larsen (80)
7. Matt Lemoine (80)
8. Malcolm Stewart (55)
9. Lance Vincent (49)
10. Alex Martin (47)

Klasa Supercross
W pierwszym zakręcie po starcie miała miejsca spora kraksa, w której brali udział między innymi Ryan Villopoto i James Stewart. Holeshot wygrał Fabien Izoird, a za nim jechali Ryan Dungey i Nick Wey. RD szybko wskoczył na prowadzenie i oddalił się od reszty stawki. Chwilę potem na drugą i trzecią lokatę wskoczyli odpowiednio Chad Reed i Trey Canard. Trey kilkakrotnie próbował wyprzedzić Chada, jednak ten skutecznie odpierał jego ataki.

Dungey niewątpliwie przeżył chwilę grozy, gdy złapał uślizg na najeździe potrójnego skoku. Wyleciał poza tor, jednak szczęśliwie nic się nie stało; nie stracił nawet zajmowanej pozycji, którą dowiózł do mety. James Stewart dojechał czwarty, a Ryan Villopoto dziewiąty. Taki rozwój wydarzeń nieco zamieszał klasyfikacją generalną. Reed jest obecnie liderem z 3 punktami przewagi nad Villopoto, Stewart jest wciąż czwarty, jednak zmniejszył stratę do 20 punktów.

Wyniki:
1. Ryan Dungey (Suz)
2. Chad Reed (Hon)
3. Trey Canard (Hon)
4. James Stewart (Yam)
5. Justin Brayton (Yam)
6. Nick Wey (Yam)
7. Andrew Short (KTM)
8. Kevin Windham (Hon)
9. Ryan Villopoto (Kaw)
10. Cole Seely (Hon)

Klasyfikacja generalna po 12 z 17 rund:
1. Chad Reed (236/1 wygrana)
2. Ryan Villopoto (233/5 wygranych)
3. Ryan Dungey (228/1 wygrana)
4. James Stewart (216/3 wygrane)
5. Trey Canard (214/2 wygrane)
6. Andrew Short (159)
7. Justin Brayton (137)
8. Kevin Windham (134)
9. Davi Millsaps (128)
10. Nick Wey (109)
 

Więcej w Inne
Tłumikowej wojny ciąg dalszy. Polaków zabraknie w Grand Prix?

Po czwartkowej decyzji o zakazie używania nowych tłumików w Polsce żużlowym światem wstrząsnęło. Wszyscy czekali na dalszy rozwój wydarzeń. Na...

Zamknij