XI runda Mistrzostw AMA SX zawitała do Jacksonville. Trzeba powiedzieć, że była to najbardziej nieprzewidywalna runda w tym sezonie, jeśli nie w tej dekadzie.

Supercross Lites
Pierwszym zaskoczeniem w tej klasie była nieobecność Blake Baggetta w wyścigu głównym. Zawodnik Kawasaki, który zajmował dotychczas drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, był poza pierwszą dziewiątką w wyścigu kwalifikacyjnym, a potem przewrócił się w pierwszym zakręcie wyścigu ostatniej szansy.

Z bramek startowych najlepiej wyszło dwóch zawodników Hondy – Justin Barcia i Blake Wharton. Szybko do walki włączył się Dean Wilson. Wyprzedził Whartona i zaczął zbliżać się do prowadzącego Barcia. Wharton stopniowo tracił pozycję; jeszcze na początku wyścigu dał się wyprzedzić Ryanowi Sipes. Niedługo potem upadł na sekcji whoopsów.

W połowie wyścigu Barcia wciąż prowadził z przewagą 4 sekund nad Wilsonem. Za nim ze stratą kolejnych 2 sekund jechał Sipes, potem Lemoine. Nawet gdy zaczęło się dublowanie wolniejszych zawodników, kolejność na czele się nie zmieniła.

Wyniki:
1. Justin Barcia (Hon)
2. Dean Wilson (Kaw)
3. Ryan Sipes (Yam)
4. Matt Lemoine (Kaw)
5. PJ Larsen (KTM)
6. Darryn Durham (Hon)
7. Les Smith (Hon)
8. Taylor Futrell (Hon)
9. Hunter Hewitt (Suz)
10. Justin Sipes (Kaw)

Klasyfikacja generalna:
1. Justin Barcia (116/2 wygrane)
2. Ryan Sipes (99/1 wygrana)
3. Dean Wilson (97/1 wygrana)
4. Blake Baggett (85/1 wygrana)
5. Blake Wharton (69)
6. Matt Lemoine (69)
7. PJ Larsen (62)
8. Malcolm Stewart (53)
9. Jason Anderson (44)
10. Lance Vincent (43)

Supercross
Kwalifikacje zapowiadały rewolucję w klasyfikacji generalnej. Ryan Villopoto miał poważnie wyglądający upadek w wyścigu kwalifikacyjnym. W wyścigu ostatniej szansy przewrócił się w pierwszym zakręcie. Nie zdołał odrobić strat i pojawił się na mecie dopiero na dziesiątym miejscu, co nie pozwoliło mu na udział w wyścigu głównym. Wyglądało na to, że James Stewart odrobi całą stratę w punktacji.

Na starcie najlepszy okazał się Mike Alessi. Tuż za nim jechali Trey Canard i Chad Reed. James Stewart nie miał najlepszego startu. Już na pierwszym okrążeniu brał udział w poważnej kraksie, która zakończyła jego udział w tym wyścigu. Dwóch pierwszych zawodników nie bierze udziału w wyścigu głównym!

Na prowadzenie szybko wyskoczył Trey Canard. Chwilę potem Alessiego wyprzedzili też Reed, Dungey, Short i Tedesco. W drugiej połowie wyścigu zawodnicy się nieco rozjechali. Dopiero błąd Reeda, a potem Canarda zaognił nieco walkę o pierwsze miejsce. Dwa okrążenia przed końcem Reed wyprzedził Canarda. Chwilę później Trey założył Chadowi block-passa i nie oddał prowadzenia już do mety.

Wyniki:
1. Trey Canard (Hon)
2. Chad Reed (Hon)
3. Ryan Dungey (Suz)
4. Kevin Windham (Hon)
5. Andrew Short (KTM)
6. Ivan Tedesco (Kaw)
7. Mike Alessi (KTM)
8. Austin Stroupe (Yam)
9. Nick Wey (Yam)
10. Chris Blose (Kaw)

Klasyfikacja generalna:
1. Ryan Villopoto (221/5 wygranych)
2. Chad Reed (214/1 wygrana)
3. Ryan Dungey (203)
4. James Stewart (198/3 wygrane)
5. Trey Canard (194/2 wygrane)
6. Andrew Short (145)
7. Justin Brayton (145)
8. Kevin Windham (121)
9. Davi Millsaps (118)
10. Brett Metcalfe (107)
 

Więcej w Inne
Żużel w Polsce jednak na starych tłumikach!

Dziś w Warszawie środowisko żużlowe zebrało się, by przeforsować używanie w czasie zawodów starych tłumików. I udało się, jednak na...

Zamknij