Nieograniczona elegancja: Ducati przedstawia limitowaną i numerowaną edycję XDiavel Nera, stworzoną we współpracy z prestiżową firmą Poltrona Frau projektującą meble i wnętrza.

  • Projekt i wykonanie „Made in Italy” w połączeniu z technologią i innowacją Ducati we współpracy z Poltrona Frau, firmą produkującą nowoczesne meble i zajmującą się aranżacją wnętrz.
  • XDiavel Nera w limitowanej serii 500 sztuk charakteryzuje się eleganckim malowaniem „Black on Black” i specjalnym siedziskiem wykonanym z Pelle Frau®.
  • Kanapa może zostać obszyta w pięciu różnych kolorach do wyboru, a osobowość motocykla wzmocni breloczek oraz etui na dokumenty wykonane z tego samego materiału.
  • XDiavel wyraża moc przeciwieństw, łącząc klimat typowy dla krążowników z ekscytującymi osiągami Ducati.

Partnerstwo między Ducati i Poltrona Frau doprowadziło do stworzenia fascynującego modelu XDiavel Nera. Motocykl został zaprezentowany w siódmym odcinku internetowej serii Ducati World Première 2022.

Prezentacja Ducati XDiavel Nera:

Czym jest XDiavel Nera oraz firma Poltrona Frau?

Projekt XDiavel Nera nawiązuje do wartości podzielanych przez obie firmy: pasji do designu, tradycji rzemieślniczej, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i nastawienia na innowację. W efekcie powstał motocykl o wyjątkowym charakterze i estetyce, komunikujący włoskie wzornictwo, którego produkcja będzie limitowana do 500 sztuk.

Andrea Ferraresi, dyrektor Centro Stile Ducati, powiedział: Projekt XDiavel Nera narodził się z połączenia dwóch włoskich doskonałości. Ducati i Poltrona Frau to dwie marki o wyjątkowej historii, które łączy pasja do piękna i znakomitego wykonania z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów. XDiavel Nera to motocykl o niepowtarzalnej tożsamości, wspaniały wyraz doskonałości „Made in Italy”.

Poltrona Frau to firma tworząca meble z najwyższej półki i ambasador włoskiej doskonałości. Współpraca z Ducati zapoczątkowana została projektem Ducati Scrambler Club Italia. Interiors in Motion, jeden z działów firmy, specjalizuje się w tworzeniu skórzanych wnętrz w sektorach premium w branżach motoryzacyjnej, lotniczej i kolejowej.

Giovanni Maiolo, dyrektor działu Interiors in Motion w Poltrona Frau, powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonanej wspólnie z Ducati przy XDiavel Nera. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego w 100% włoskiego projektu, który zafascynował nas od samego początku i dał nam możliwość po raz kolejny zademonstrować nasze know-how i zdolność do projektowania, łącząc innowacyjność i kunszt.

Cechy charakterystyczne Ducati XDiavel Nera 2022

Nowy XDiavel Nera charakteryzuje się malowaniem „Black on Black”, w którym naprzemiennie występują błyszczące i matowe elementy. Czerń sprawia, że XDiavel nabiera jeszcze więcej charakteru. Motocykl jest również wzbogacony o detale stylistyczne, takie jak zaciski hamulcowe i pokrywy zaworowe silnika w kolorze Ducati Red oraz kute felgi, pomalowane na błyszczącą czerń. XDiavela Nera można zamówić również z dedykowanym kaskiem.

Najbardziej charakterystycznym elementem XDiavela Nera jest specjalne siedzenie wykonane z Pelle Frau®: miękkiej naturalnej skóry, która dostępna jest w pięciu różnych kolorach (Siam Red, Steel Blue, Cemento, India i Selva). Pięciuset Ducatisti, którzy zamówią limitowanego XDiavela otrzymają również ekskluzywny brelok i etui na dokumenty wykonane ze skóry Pelle Frau® w kolorze pasującym do kanapy.

Zdjęcia XDiavel Nera:

Ducati XDiavel

XDiavel jest wynikiem skrzyżowania dwóch pozornie różnych i odległych światów. Z jednej strony komfortowa jazda z niskimi prędkościami typowa dla świata Cruiserów, a z drugiej porywające osiągi Ducati. Idealny wyraz tej mieszanki nadaje charakterystyka silnika Testastretta DVT 1262, który w połączeniu z napędem pasowym zapewnia płynną pracę przy niskich obrotach i pełną moc aż do najwyższych obrotów. Testastretta DVT zapewnia maksymalną moc 160 KM przy 9 500 obr./min i maksymalny moment obrotowy 127 Nm przy 5 000 obr./min.

Podwozie, siedzisko o wysokości 755 mm oraz wysunięte do przodu podnóżki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić łatwość i komfort podczas powolnej jazdy w pełnym odprężeniu, a jednocześnie maksymalną frajdę podczas jazdy z wyższymi prędkościami. XDiavel Nera wyposażony jest w tylną oponę o szerokości 240 mm. Rozmiar opony pozwala na maksymalny kąt pochylenia wynoszący 40°, co jest wartością niespotykaną dla tego typu motocykli. Układ hamulcowy jest mocny i wyposażony, podobnie jak cała gama Ducati, w Cornering ABS. Z przodu zamontowano zaciski Brembo M50 i dwie tarcze o średnicy 320 mm, natomiast z tyłu jedną, 265-milimetrową tarczę. Motocykl wyposażony jest w układ Bosch Inertial Measurement Unit (IMU), który dynamicznie mierzy kąty przechyłu i prędkość dostarczając informacje do Cornering ABS. System ten, wraz z Ducati Traction Control (DTC), trybami jazdy, tempomatem i Ducati Power Launch (DPL), czyni z XDiavel Nera zaawansowanym technologicznie, wydajnym i bezpiecznym motocyklem.

Oświetlenie LED z systemem świateł do jazdy dziennej DRL to charakterystyczny element stylistyczny. Wyposażenie elektroniczne uzupełnia kolorowy ekran TFT i system bezkluczykowy. W standardzie XDiavel oferuje trzystopniową regulację podnóżków. Dzięki akcesoriom Ducati Performance istnieje możliwość zmiany ergonomii poprzez zastosowanie zestawu podnóżków centralnych. Wszystkie akcesoria można obejrzeć w konfiguratorze online.

Limitowany model Nera uzupełni gamę XDiavel, obok podstawowej wersji Dark i sportowej S. Produkcja rozpocznie się od marca 2022 roku. Więcej informacji na ducatipolska.pl.

Dane techniczne – Ducati XDiavel Nera 2022:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany