X runda AMA SX w Indianapolis - Motogen.pl

Tym razem zawodnicy AMA Supercross zebrali się na stadionie Lucas Oil w Indianapolis na kolejnej rundzie Mistrzostw. W klasie Lites po raz pierwszy w karierze triumfował Ryan Sipes, a w klasie Supercross znów wygrał Ryan Villopoto.

Klasa Supercross Lites
Zwycięzca wyścigu kwalifikacyjnego, Blake Baggett, wygrał start i narzucił bardzo szybkie tempo na początku biegu. Jednak Sipes był równie szybki. Siedział na kole Baggettowi, zmuszając go do zmiany swojego toru jazdy. Ich walka trwała przez ponad dziesięć okrążeń.

Wtedy właśnie Blake popełnił błąd, ledwo utrzymał się na torze i oddał prowadzenie Sipesowi. Sytuację wykorzystał również Justin Barcia, który obserwował wszystko z trzeciej pozycji. Jemu również udało się wyprzedzić Baggetta.

W takiej kolejności zawodnicy wjechali na metę. Blake’owi udało się utrzymać trzecią pozycję. Jako czwarty po dobrym wyścigu dojechał Malcolm Stewart, piąty zaś był Matt Lemoine.

Wyniki:
1. Ryan Sipes
2. Justin Barcia
3. Blake Baggett
4. Malcolm Stewart
5. Matt Lemoine
6. Dean Wilson
7. Blake Wharton
8. PJ Larsen
9. Alex Martin
10. Les Smith

Klasyfikacja generalna (po 4 z 8 rund):
1. Justin Barcia, Honda – 91
2. Blake Baggett, Kawasaki – 85
3. Ryan Sipes, Yamaha – 79
4. Dean Wilson, Kawasaki – 75
5. Blake Wharton, Honda – 65
6. Malcolm Stewart, Suzuki – 62
7. Matt Lemoine, Kawasaki – 51
8. P.J. Larsen, KTM – 46
9. Jason Anderson, Suzuki – 44
10. Alex Martin, Honda – 40

Klasa Supercross
Ciasny lewy zakręt po prostej startowej faworyzował zawodników, którzy utrzymali się blisko wewnętrznej strony. Wykorzystując to, Ryan Villopoto wygrał start i popisywał się fantastyczną jazdą przez wszystkie dwadzieścia okrążeń.

Za nim dwóch mistrzów, Chad Reed i Ryan Dungey, zaciekle walczyli ze sobą o drugie miejsce. Kilkukrotnie wymieniali się pozycjami. To była ładna, czysta walka. Skończyła się dopiero, gdy Ryan upadł. Na trzecie miejsce wskoczył wtedy James Stewart, który usilnie próbował zdobyć jak najwięcej punktów po słabszym starcie. Szybko i czysto wyprzedził Reeda i zaczął doganiać Villopoto.

Jego przewaga okazała się jednak zbyt duża, by dało się ją nadrobić. Wyraźnie sfrustrowany, znów stracił 3 punkty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Villopoto.

Dungey szybko pozbierał się po przewrotce. Pod koniec wyścigu udało mu się znowu dogonić Reeda. Na ostatnich trzech zakrętach dwa razy próbował wyprzedzać, jednak Chadowi udało się obronić swoje trzecie miejsce.

Wyniki:
1. Ryan Villopoto
2. James Stewart
3. Chad Reed
4. Ryan Dungey
5. Justin Brayton
6. Trey Canard
7. Kevin Windham
8. Nick Wey
9. Cole Seely
10. Mike Alessi

Klasyfikacja generalna (po 10 z 17 rund):
1. Ryan Villopoto, Kawasaki – 221
2. James Stewart, Yamaha – 195
3. Chad Reed, Honda – 192
4. Ryan Dungey, Suzuki – 183
5. Trey Canard, Honda – 169
6. Andrew Short, KTM – 129
7. Justin Brayton, Yamaha – 121
8. Davi Millsaps, Yamaha – 114
9. Brett Metcalfe, Suzuki – 107
10. Kevin Windham, Honda – 103