Na pasy przeznaczone dla pojazdów transportu publicznego w marcu w ramach testów zostaną wpuszczeni motocykliści. Wątpliwości ma Zarząd Dróg i Transportu oraz MPK, które obawiają się wypadków, dlatego też z pierwszymi dniami wiosny zostanie uruchomiony program pilotażowy dla Łodzian, tak aby kierowcy samochodów osobowych czy ciężarowych, którzy są zmuszeni przejechać przez buspas zwracali większą uwagę przy włączaniu się do ruchu.

 

Przeczytaj również: Od marca Łódź udostępni buspasy motocyklistom

 

Inicjator akcji, Tomasz Kacprzak, wypowiedział się w tej sprawie, przekazując cenne informacje dotyczące przebiegu całego procesu, jaki musiał nastąpić, żeby włodarze miasta Łodzi zaakceptowali wniosek łódzkich motocyklistów ws. udostępnienia jednośladom buspasów.

 

 

Takie rozwiązanie może również przekonać posiadaczy samochodów do przesiadki na 125-tki, którymi mogą jeździć osoby mające prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat. Dzięki temu będzie można jeszcze bardziej rozładować korki w centrach miast – wszystko w rękach motocyklistów i władz.

 

 

Więcej w Ludzie, Wywiady, Z Kraju
Motocrossowe szkolenie z Łukaszem Kurowskim już w ten weekend!

Pogoda jak na tę porę roku jest zaskakująco „motocyklowa”, więc Łukasz Kurowski postanowił zainaugurować sezon szkoleń zgrupowaniem w Grójcu już...

Zamknij