Cheyenne Bike „The Recidivist” to customowa maszyna inspirowana tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość Cheyenne Bike „The Recidivist” polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny została pokryta cielącą skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale, przy użyciu znanych na całym świecie profesjonalnych maszynek tatuatorskich niemieckiej marki Cheyenne, artyści z dwóch polskich salonów tatuaży, Tomasz Lech z Individuum oraz Krzysztof Królak ze Steel Will Tattoo Factory wykonali bezpośrednio na motorze najprawdziwsze tatuaże. Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów.

 

Przeczytaj również: Polski custom pokryty tatuażami

 

Motocykl miał premierę we wrześniu podczas London Tattoo Convention, najbardziej presitżowego konwentu zdobienia ciała na świecie.

 

Custombike-Show to według informacji organizatorów największe targi modyfikowanych motocykli na świecie, odbywające się co roku w niemieckiej miejscowości Bad Salzuflen. W tym roku na 28 000 m.kw powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 330 wystawców, a w konkursie Bikeshow wzięło udział ponad 800 customowych motocykli.

Więcej w Ze świata
Historyczne motocykle wyścigowe trafią na aukcję

W styczniu, w Las Vegas odbędzie się licytacja klasycznych motocykli. Na sprzedaż obok maszyn nalezących do Petera Fondy i Dennisa...

Zamknij