Zawodnicy zespołu Suzuki Grandys Duo zdominowali IV rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwa Polski i Alpe Adria na torze Most.

Andy Meklau wygrał wyścigi klas Superstock 1000 i Superbike zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Austrii w tej ostatniej kategorii. Drugie miejsce w klasie Superbike wywalczył Greg Junod, który jest liderem Mistrzostw Polski. Na pozycji lidera w klasie Supersport umocnił się też Daniel Bukowski, który w Moście był drugi. Kuba Wróblewski dojechał na piątym miejscu w Junior Superstock 600 i nadal zajmuje czwartą lokatę w punktacji sezonu. Sławek Janus był siedemnasty w Superstock 1000. Dzięki punktom wywalczonym w Czechach zespół Suzuki Grandys Duo jest liderem klasyfikacji zespołowej w trzech klasach (Superstock 1000, Superbike i Supersport), a Suzuki w dwóch wśród konstruktorów (Superbike i Superstock 1000). Andy jest też liderem Alpe Adria Superbike.

Jacek Grandys, manager Suzuki Grandys Duo: „Jestem bardzo szczęśliwy z wyników, jakie osiągnęliśmy w Moście. Oprócz dobrych rezultatów naszych zawodników rywale spisali się słabiej i przed kolejną rundą w Poznaniu jesteśmy w komfortowej sytuacji. Gratuluję Andiemu kolejnego tytułu Mistrza Austrii i wszystkim zawodnikom dobrego występu”.

Andy Meklau, Superbike i Superstock 1000: „Weekend w Moście był idealny, oddaliśmy tylko jeden punkt za kwalifikację Superstock 1000 i przypieczętowaliśmy tytuł w Austrii. Dziękuję zespołowi za pomoc i wsparcie. Mam nadzieję, że końcówka sezonu w Polsce będzie równie udana jak te zawody”.

Wyniki wyścigów:
Junior Superstock 600:
1 Artur Wielebski
2 Adrian Pasek
3 Patryk Kosiniak
4 Mateusz Korobacz
5 Kuba Wróblewski

 

Superstock 1000:
1 Andy Meklau
2 Michal Filla
3 Martin Choy
4 Roland Resch
5 Michal Drobny

17 Sławek Janus

 

Supersport:
1 Patrik Vostarek
2 Daniel Bukowski
3 David Latr
4 Igor Kalab
5 Michaelle Conti

 

Superbike:
1 Andy Meklau
2 Greg Junod
3 Michal Filla
4 Irek Sikora
5 Roland Resch
 

Więcej o motocyklach Suzuki