WSBK dotknięte kryzysem - Motogen.pl

Kryzys finansowy dopadł swoją pierwszą ofiarę w World Superbike. Team Sterilgarda Ducati wystawi zaledwie jednego zawodnika w dwóch pierwszych rundach mistrzostw.

Sterilgarda chciała umieścić w składzie na 2009 rok Brytyjczyka Shane’a Byrne’a oraz Włocha Alessandro Politę, jednak z powodu niskiego budżetu 1 marca na Phillip Island i 14 marca w Katarze wystąpi jedynie Byrne.

Mistrz klasy Superstock 1000 z 2006 roku, Polita, jeźdźił w zeszłym roku dla Sterilgardy na Ducati 1198R w klasie Superstock.

W jednym z wywiadów szef teamu Hanspree Ten Kate Honda, Ronald Ten Kate przewidział, że obecna sytuacja finansowa silnie odbije się na tegorocznych zawodach.

Powiedział, że jest to kwestia tego, kiedy zespoły zaczną się „wykruszać”. Sterilgarda Ducati jest, jak na razie, pierwsze.

Marco Borciani, szef teamu Ducati, powiedział: Jest mi bardzo przykro z powodu sytuacji, przez którą Alex Polita nie może wystartować w dwóch pierwszych rundach sezonu.

Niestety, potoczyło się tak, że kilku sponsorów, którzy mieli pomóc naszemu teamowi w roku 2009 zrezygnowało. Alex to bardzo utalentowany, młody zawodnik, z którym mam nadzieję, będę miał okazję współpracować w przyszłości.

Postaramy się przygotować wszystko tak, aby w trzeciej rundzie zawodów wzięli udział obaj zawodnicy.

Więcej o motocyklach Ducati