Najlepszy na starcie był Tom Sykes, który na prowadzeniu wjechał w pierwszy zakręt, a za nim podążali Rea i Davies. Sykes poległ jednak już na pierwszym okrążeniu, a Davies spadł na trzecie miejsce. Drugą pozycję przejął Giugliano, który na czwartym okrążeniu wypadł z toru. Dzięki temu na drugie miejsce awansował Savadori, a na trzecie – De Angelis.

Jonathan Rea wygrywa mokry wyścig na Lausitzring

Na siódmym okrążeniu z toru wypadł Savadori, a z sytuacji skorzystali De Angelis i Fores. W dalszej części wyścigu upadki zaliczyli również West, Torres i Lowes. Jednym z najbardziej spektakularnych wyczynów było zdobycie 8. miejsca przez Michaela van der Marka. Zawodnik wypadł z toru na przedostatnim okrążeniu, a jego motocykl poszedł w kozły. Holender pozbierał się jednak i dojechał do mety na 8. miejscu. Tom Sykes dotarł do mety na 15. miejscu i zdobył jeden punkt.

Sporo emocji zafundował nam Paweł Szkopek, który na trzy okrążenia przed końcem wyścigu był już na 9. pozycji. Szkopek upadł, ale był w stanie kontynuować jazdę i dotarł do mety na 14. miejscu zdobywając kolejne w tym sezonie punkty w mistrzostwach świata.

II wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Jonathan Rea
2. Alex De Angelis
3. Xavi Fores
4. Leon Camier
5. Sylvain Guintoli

Po tym wyścigu Rea ponownie umocnił swoje prowadzenie i ma na koncie 393 punkty. Tom Sykes ma 346 punktów, a Chaz Davies – 295.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
WSBK 2016: Kenan Sofuoglu wygrywa wojnę nerwów na Lausitzring

Renan Sofuoglu wygrał wyścig klasy Supersport na torze Lausitzring. Turecki zawodnik nie miał łatwego wyścigu, ponieważ cały czas cisnął go...

Zamknij