WSBK 2016: Jonathan Rea i Tom Sykes wygrywają mocną rundę na Laguna Seca - Motogen.pl

W kwalifikacjach najszybszy był Sykes, który tym samym zdobył pole position. Z drugiego miejsca startował Jonathan Rea, a z trzeciego – Davide Giugliano. W drugim rzędzie ustawili się Davies, Fores i Hayden.

W pierwszym wyścigu o zwycięstwo walczyli Tom Sykes i Jonathan Rea. Warto dodać, że Rea nigdy wcześniej nie wygrał na Laguna Seca. Zawodnicy musieli najpierw dogonić Davide Giugliano i Nicky’ego Haydena, którzy jechali na czele wyścigu. Prezentem dla zawodników Kawasaki był upadek Chaza Daviesa, przez który obydwaj zbliżyli się do Giugliano i w końcu go wyprzedzili jeszcze na pierwszym okrążeniu. Rea wygrał wyścig z niecałą sekundą przewagi po tym, jak Sykes popełnił błąd w korkociągu. Trzeci na metę dotarł Hayden, który miał za plecami trójkę w składzie Van Der Mark, Lowes i Savadori. Na Laguna Seca startował również Paweł Szkopek, który dojechał do mety na 18. miejscu.

I wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Jonathan Rea
2. Tom Sykes +0,819
3. Nicky Hayden +12,296
4. Michael Van Der Mark +13,067
5. Alex Lowes +13,335

W drugim wyścigu najszybszy na starcie był Tom Sykes, ale prowadzenie szybko odebrał mu Davide Giugliano. Wyścig został przerwany na trzecim okrążeniu z powodu groźnie wyglądającego wypadku Pawła Szkopka. Na szczęście polski zawodnik złamał kość śródstopia, więc obyło więc obyło się bez poważnych obrażeń.

Po restarcie, z pole position startował Giugliano, a obok niego Sykes i Rea. Tym razem Sykes był najszybszy od samego początku. Za nim podążali Giugliano i Davies. Giugliano odzyskał prowadzenie już na pierwszym okrążeniu, więc Sykes miał sporo pracy przez cały wyścig. Jonathan Rea tym razem nie ukończył wyścigu z powodu usterki technicznej. Giugliano musiał jednocześnie bronić drugiego miejsca i próbować walczyć o prowadzenie i szansę na ucieczkę, ponieważ za jego plecami jechał Chaz Davies. Tom Sykes wygrał wyścig z 0,2 sekundy przewagi nad Giugliano.

II wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Tom Sykes
2. Davide Giugliano 0,209
3. Chaz Davies 0,786
4. Xavi Fores +11,379
5. Nicky Hayden +12,219

Pomimo upadku w drugim wyścigu Rea może jeszcze spać spokojnie, ponieważ ma na koncie 368 punktów. Sykes traci do niego 46 punktów. Trzeci w generalce jest Chaz Davies mający na koncie 260 punktów. Ciekawie wygląda sytuacja na końcu pierwszej piątki, którą zamykają Davide Giugliano i Michael Van Der Mark. Zawodnicy mają po 185 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak