WSBK 2016: Czy Rea umocni pozycję, a Sofuoglu odrobi straty w Tajlandii? - Motogen.pl

W ubiegłym roku klasę Superbike na tym torze zdominował Jonathan Rea. Zawodnik ekipy Kawasaki zdobył pole position i wygrał oba wyścigi nie biorąc jeńców. W tym roku Rea rozpoczął sezon od mocnego uderzenia w postaci dwóch zwycięstw, które jednak nie przyszły mu zbyt łatwo. Zawodnicy Hondy i Ducati pokazali, że są w formie i również chcą liczyć się w walce o tytuł mistrzowski.

W klasie Supersport rozpoczęcie sezonu należało do Randy Krummenachera, który wygrał wyścig po wywrotce Kenana Sofuoglu. Sezon dopiero się rozpoczął, ale dla obrońcy tytułu mistrzowskiego najlepszą opcją będzie odrabianie strat już teraz.

Zgodnie z nowym harmonogramem pierwszy wyścig Superbike wystartuje w sobotę o godzinie 10:00 polskiego czasu. W niedzielę o godzinie 8:20 pojedzie klasa Supersport, a drugi wyścig Superbike startuje o 10:00.

Autor: Wojciech Grzesiak