WSBK 2015: Udany weekend w Misano dla Kawasaki i MV Agusta - Motogen.pl

Superbike
W kwalifikacjach najmocniejszej klasy pole position zdobył Tom Sykes. Drugi był Leon Haslam, a trzeci – Davide Giugliano. Lider klasyfikacji generalnej – Jonathan Rea – otwierał drugi rząd, w którym znaleźli się również Max Biaggi i Jordi Torres.

W pierwszym wyścigu od początku do końca prowadził Tom Sykes. Jonathan Rea musiał zmagać się z zawodnikami Ducati, ale ostatecznie nie odnotował dużej straty przyjeżdżając na drugim miejscu i tym samym tracąc tylko pięć punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Chaz Davies, który wywalczył osiemsetne podium dla Ducati.

I wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Tom Sykes – Kawasaki ZX-10R
2. Jonathan Rea – Kawasaki ZX-10R +3,613
3. Chaz Davies – Ducati 1299 Panigale R +4,178
4. Davide Giugliano – Ducati 1299 Panigale R +5,944
5. Leon Haslam – Aprilia RSV4 RF +12,155

W drugim wyścigu znów prowadził Sykes, a za nim podążali Giugliano i Rea. W połowie dystansu Giugliano zdecydował się na atak, objął prowadzenie i rzucił się do ucieczki. W tym czasie Sykes’a wyprzedził również Jonathan Rea, który ruszył w pogoń za Ducati. Dopiero na szesnastym okrążeniu Rea został nowym liderem wyścigu i skutecznie się obronił. Sykes z kolei spadł na 5. miejsce, ponieważ dogonili go jeszcze zawodnicy Aprilia Racing Team – Max Biaggi i Jordi Torres.

II wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Jonathan Rea – Kawasaki ZX-10R
2. Davide Giugliano – Ducati 1299 Panigale R +1,290
3. Leon Haslam – Aprilia RSV4 RF +2,436
4. Chaz Davies – Ducati 1299 Panigale R +2,514
5. Tom Sykes – Kawasaki ZX-10R +5,694

Po rundzie we Włoszech Jonathan Rea ma na koncie 11 zwycięstw w tym sezonie i 375 punktów. Tom Sykes jest drugi z 242 punktami, a na trzecim miejscu jest Leon Haslam, który ma 226 punktów. Pierwszą piątkę zamykają Chaz Davies (213 pkt.) i Jordi Torres (140 pkt.).

Supersport
W klasie Supersport kwalifikacje wygrał Jules Cluzel, a pierwszy rząd uzupełnili Kenan Sofuoglu i PJ Jacobsen. Z drugiego rzędu ruszali Zanetti, Rea i Menghi.

W wyścigu od początku prowadził Jules Cluzel, który dowiózł pierwsze miejsce do mety. Kenan Sofuoglu zakończył wyścig upadkiem podczas walki o trzecie miejsce z Lorenzo Zanettim. Po wyprzedzeniu Zanetti’ego na jednym z zakrętów przednia opona straciła przyczepność i Sofuoglu wypadł z toru. Drugie miejsce bezpiecznie dowiózł Jacobsen.

Wyścig Supersport – pierwsza piątka:
1. Jules Cluzel – MV Agusta F3 675
2. PJ Jacobsen – Honda CBR600RR +1,525
3. Lorenzo Zanetti – MV Agusta F3 675 +8,513
4. Gino Rea – Honda CBR600RR +23,153
5. Alex Baldolini – MV Agusta F3 675 +23,846

Sofuoglu prowadzi generalkę mając 155 punktów, a goni go Cluzel, który zmniejszył stratę do 20 punktów. Trzeci jest Jacobsen z 115 punktami. Pierwszą piątkę zamykają Zanetti (97 pkt.) i Rea (80 pkt.).

Superstock i European Junior Cup
W klasie Superstock 600 pierwszy raz w tym sezonie wyścigu nie wygrał Razgatlioglu, który nadal prowadzi generalkę mając 141 punktów. Pierwsze miejsce w Misano zdobył Caricasulo. Wyścig Superstock 100 wygrał Lorenzo Savadori i prowadzi on generalkę z 115 punktami. W wyścigu cyklu European Junior Cup pierwszy na mecie był Giuseppe de Gruttola, a generalkę prowadzi Orellana, który ma 116 punktów.

Kolejna runda Superbike World Championship odbędzie się 19 lipca na amerykańskim torze Laguna Seca. Wezmą w niej udział tylko zawodnicy klasy Superbike.

Autor: Wojciech Grzesiak