Wrocław - kolejne promotocyklowe miasto na mapie naszego kraju! - Motogen.pl

Wrocław to specyficzne miasto, którego arterie, często zabytkowe, zbudowane z kostki brukowej, nie są łatwe do pokonywania dla motocyklistów. Z obawy o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, władze miasta zwlekały z wydaniem decyzji o dopuszczeniu motocykli i skuterów do jazdy buspasami, które często prowadzone są po tramwajowych torowiskach dodatkowo utrudniających bezpieczną jazdę motocyklem czy skuterem. W związku z tym miasto nie otwiera wszystkich buspasów dla motocyklistów, tylko, podobnie jak to miało miejsce w Warszawie, udostępnia na początku dwa z nich. Są to buspasy wydzielone z jezdni na ulicy Podwale oraz Robotniczej, który zostanie otwarty dla jednośladów do końca wakacji.

To nie jedyny sukces stowarzyszenia WSM, które stoi także za umieszczeniem takich oto napisów na elektronicznych tablicach ustawionych nad arteriami miasta:

Tablice oraz otwarcie buspasów to wspaniałe wydarzenie, które wyznacza kierunek innym miastom w Polsce. Czekamy na otwarcie większej liczby buspasów w Warszawie oraz innych dużych miastach Polski. Dobra robota WSM! Dziękujemy Panie Prezydencie!