WORD-y na stracie. Czy prawo jazdy zdrożeje? - Motogen.pl

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są na konkretnej stracie. Dyrektorzy naciskają na ministerstwo infrastruktury o wzrost cen za egzaminy na prawa jazdy.

Wszystkie WORDy w Polsce odnotowały łączną stratę 11,5 mln złotych. Osoby zarządzające apelują do ministerstwa finansów o podniesienie kosztów egzaminu.

Jeden egzaminator w ciągu jednego dnia może wykonać maksymalnie 9 egzaminów praktycznych. Dla WORDu zmniejszona ilość egzaminów to mniejsze wpływy.

Stowarzyszenie Dyrektorów WORD przedstawiło analizę, z której wynika, że ustalenie maksymalnej liczby egzaminowanych przez jednego egzaminatora to spadek jego efektywności o 29%. Cena egzaminów jest stała od 2013 roku. Wspomniana organizacja rekomenduje wzrost ceny egzaminu na kategorię B ze 170 do 230 zł a w przypadku wyższych kategorii nawet dwukrotnie.

Wprowadzenie przepisów ustalających maksymalną liczbę egzaminowanych miały poprawić warunki pracy egzaminatorów i sprawić, by nie gonili za zyskiem. Niestety, brakującej gotówki trzeba będzie poszukać w kieszeni…kursantów przystępujących do egzaminu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany