Włoska marka powraca? Cagiva – reaktywacja ikony - Motogen.pl

Prawa do marki Cagiva należą do MV Agusty. Ta potwierdza krążące od jakiegoś czasu plotki…

MV Agusta potwierdza informacje o planach reaktywacji jednej z najbardziej znanych firm motocyklowych. Podobno w przyszłym roku pierwsze modele Cagivy trafią do sprzedaży. Niestety, wiele wskazuje na to, że pod tym logiem będą produkowane wyłącznie lekkie, miejskie pojazdy elektryczne.

MV Agusta chce w ciągu pięciu lat osiągnąć poziom produkcji ok 25 tys. egzemplarzy. W to oczywiście, wpisane będą ekologiczne, miejskie jednoślady – i to one będą sprzedawane pod logiem Cagiva.

Pozytywny jest fakt, że nie będą to skutery a raczej niewielkie motocykle. Niestety, produkcja elektrycznych jednośladów o mocy powyżej 4 kW podobno jest nieopłacalna, dlatego obecnie na większe moce nie mamy, co liczyć.

Szkoda, bo biorąc pod uwagę sukcesy (kto pamięta Mito 125 stylizowane na Ducati 916?) takie, jak chociażby zwycięstwo w rajdzie Paryż – Dakar mamy wrażenie pewnego marnotrawstwa potencjału marki. Z drugiej strony świat idzie do przodu i niewiele wskazuje na to, żeby pojazdy elektryczne nie stały się kolejnym ogniwem w rozwoju środków transportu…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany