Zawodnicy będą ścigali się na PlayStation 4! A my możemy oglądać to na żywo!

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany realizacji sezonu MotoGP, a kolejne rundy są odwoływane… Na szczęście organizatorzy mają pomysł alternatywny, aby przenieść wyścigi do rzeczywistości wirtualnej!

W ten sposób odbyła się już jedna runda. 10 zawoników MotoGP odpaliło konsole PlayStation 4 i ścigali się ku uciesze fanów z całego świata. Organizator najwyraźniej doszedł do wniosku, że pomysł był ciekawy, a skoro zawodnicy i tak nie mają lepszych zajęć, to w najbliższą niedzielę odbędzie się Wirtualny Wyścig II!

Na liniach startowych stanie 10 zawodników:
– Marc Marquez (Repsol Honda Team),
– Alex Marquez (Repsol Honda Team),
– Danilo Petrucci (Ducati Team),
– Michele Pirro (Ducati Team),
– Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP),
– Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP),
– Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT),
– Francesco Bagnaia (Pramac Racing),
– Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu),
– Tito Rabat (Reale Avintia Racing).

Start w niedzielę 12 kwietnia o 15:00 naszego czasu. Transmisję można będzie oglądać na żywo w social mediach: YouTube (MotoGP oraz MotoGP eSports), MotoGP eSport Twitter, Instagram oraz Facebook (MotoGP oraz MotoGP eSport pages). Wyścigi będą także transmitowane na sportowych kanałach telewizyjnych w wielu krajach. W planie jest najpierw kwalifikacja w formie time attack, a później wyścig, oczywiście z oficjalnym komentarzem.

Zobaczcie 5 najlepszych momentów z wyścigu:

https://www.youtube.com/watch?v=AQBj7z76FMY

W pierwszym wyścigu na podium stanęli: Alex Marquez, Francesco Bagnaia oraz Maverick Viñales. Jak będzie teraz? Przekonacie się już w niedzielę. Jedno jest pewne – zawodnicy (i widzowie) będą mieli sporo zabawy!

ZOBACZ TEŻ: Nie możemy zmarnować tej okazji, aby przypomnieć Wam o naszym zestawieniu najlepszych gier motocyklowych – zapraszamy. A już 23 kwietnia premierę będzie miała nowa odsłona gry MotoGP 20.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany