Wiemy gdzie można spotkać nowe, nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive - Motogen.pl

Przeczytaj też: Jak rozpoznać tajniackie, policyjne BMW 330i xDrive

Na chwilę obecną służbę pełni już 40 nieoznakowanych BMW 330i xDrive, ze wszystkich 140 maszyn zakupionych przez polską drogówkę. Wiadomo już gdzie można je spotkać. I tak:

Po trzy auta trafiły do Komendy Stołecznej Policji, KWP w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Co do tych ostatnich, w sieci można nawet znaleźć numery rejestracyjne radiowozów, oto one:

Po dwa auta zostały przekazane Komendom Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Szczecinie, Radomiu, Rzeszowie, Białymstoku oraz w Kielcach, gdzie komenda na swój własny rachunek doposażyła się w dwie kolejne sztuki.

Policyjną „trójkę” widuje się często w okolicach Częstochowy. Pojazdy te wykorzystywane są przez policję do wyłapywania kierowców łamiących przepisy (najczęściej ograniczenia prędkości) na trasach szybkiego ruchu. Pojazdy te nadają się do tego celu znakomicie, wyposażone są bowiem w dwulitrowe silniki o mocy 252 KM, 350 Nm, co sprawia, że do setki przyspieszają w czasie krótszym niż 6 sekund.

Wszystkie 140 wozów ma wyjechać na krajowe drogi do 26 października 2018 roku.

Więcej o motocyklach BMW