Gabor Talmacsi w sezonie 2010 odnosił sukcesy w klasie Moto2, ale obecnie, nie mając co liczyć na pozostanie w MotoGP, spróbuje swoich sił w WSBK.

Nie zostały jeszcze sfinalizowane plany, według których Gabor miałby ścigać się w przyszłym sezonie dla teamu WSBK Pedercini. Wciąż trwają prace nad ostateczną wersją kontraktu. Zawodnik weźmie jednak udział w testach Kawasaki ZX-10R, które odbędą się między 10 a 14 stycznia na torze Sepang. Wśród startujących z Talmacsim znajdzie się m.in. Roberto Rolfo, który już podpisał kontrakt z Pedercini, Tom Sykes, Chris Vermeluen czy Joan Lascorz oraz członkowie teamu Pedercini Superstock: Marco Bussolotti, Leandro Mercado i Bryan Staring.

Właściciel teamu, Lucio Pedercini,w rozmowach z prasą zaznaczył, że poważnie rozważa poprowadzenie teamu Superbike z trzema motocyklami i trzyosobowego teamu Supersport. ‘Zaproszenie Talmacsiego na testy pozwoli mu poznać motocykl i zastanowić się, czy właśnie tego szuka’ – powiedział Pedercini.
 

Więcej o motocyklach Kawasaki

Więcej w WSBK
Marco Melandri wraca do zdrowia po operacji barku

Do piątku Marco Melandri będzie unieruchomiony w szynie, ale Yamaha Racing zapewnia, że wszystko powinno minąć i Włoch będzie gotowy,...

Zamknij