Antro Group to węgierscy specjaliści zajmujący się projektowaniem i konstruowaniem pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Ich misja to sprawienie, aby Węgry dołączyły do światowego rynku motoryzacyjnego, a przy tym tworzenie pojazdów ekologicznych i przyciągających wzrok. Firma cały czas poszukuje inwestorów, żeby móc wprowadzić swoje projekty w życie.

Jednym z nich jest skuter elektryczny Moveo. Ma być odpowiedzią na miejskie korki dla tych wszystkich, którzy z jakichś powodów nie chcą przemieszczać się rowerem. Prędkość maksymalna skutera to niecałe 65 km/h. Jeżeli zużyjemy litowo-jonową baterię, to pozostaną nam dwie opcje: możemy posłużyć się pedałami albo… złożyć skuter i kontynuować podróż komunikacją miejską. Po złożeniu pojazd przypomina rozmiarami dużą walizkę podróżną. Zasięg skutera jest oceniany na 32 do 72 kilometrów, co spokojnie pozwoli na dojazd do pracy i z powrotem.

Wygląd pojazdu przywodzi na myśl sprzęty RTV i AGD z lat 70. i 80., a w szczególności projekty niemieckich firm z tamtego okresu. Z tyłu siedziska umieszczono torbę, w której znajduje się bateria. W przypadku wejścia do seryjnej produkcji Moveo mogłoby kosztować około 15 tysięcy złotych. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.solo-duo.hu, dostępnej również w wersji angielskiej. Poniżej prezentujemy film, w którym możecie zobaczyć, że projekt jest gotowy do produkcji. W sieci można również znaleźć prezentację w języku węgierskim połączoną z pokazem skutera. Przy niewielkiej wprawie rozkładanie trwa niecałe pięć minut.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Elektryczność, Ze świata
Produkcja w fabryce Harley-Davidson bez muzyki

Koncerny stosują różne zabiegi, żeby podnieść poziom produktywności swoich pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo produkcji. W minionym tygodniu pracownicy fabryki w...

Zamknij