Do 13 maja można wysyłać zgłoszenia na warsztaty „Red Bull Under My Wing: Taddy Błażusiak”, które skierowane są do początkujących sportowców.

Projekt Red Bull Under My Wing z udziałem Tadka Błażusiaka adresowany jest do młodych zawodników stawiających pierwsze kroki w wyścigach motocrossowych i enduro. Na warsztaty z Tadkiem mogą się zgłaszać chętni w wieku 14–17 lat. Wystarczy do 13 maja wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na www.redbullundermywing.pl. Taddy wybierze 20 osób, które 26 maja zaprosi na tor motocrossowy w Konarach pod Krakowem. Tam pokaże i opowie jak zrobić pierwszy krok do tego, by jeździć na motocyklu zawodowo. Tadek będzie dawał przykłady praktyczne, a następnie – po obserwacji – doradzał uczestnikom projektu. Przeprowadzi także analizę filmów z jazdy każdego uczestnika nagranych podczas warsztatów. W skrócie – pokaże co zrobić, aby pójść w jego ślady.

Tadek Błażusiak to jeden z najlepszych motocyklistów świata. Specjalizuje się w enduro-crossie. Ma na koncie wygrane we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme na świecie. Aż pięciokrotnie triumfował w słynnym austriackim Erzbergrodeo, wywalczył też złoty medal Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games 2011, jest dwukrotnym Mistrzem Świata SuperEnduro. W tym sezonie broni tytułu.

Red Bull Under My Wing to seria warsztatów, dzięki której profesjonalni sportowcy mogą przekazać wiedzę młodym zawodnikom. Uczą perfekcyjnej techniki, tłumaczą co robić, by osiągnąć sukces. Adeptów pod swoje skrzydła brało już wielu wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin, m.in. Helder Rodrigues (enduro), Peter Northug (biegi narciarskie), Hayato Sakamoto (baseball) czy piłkarska drużyna New York Red Bulls. Spotkanie z Tadkiem Błażusiakiem będzie pierwszą odsłoną polskiej edycji projektu.

Więcej informacji na: www.redbullundermywing.pl.

 

[AKTUALIZACJA]
 

Warsztaty z Tadkiem Błażusiakiem odbędą się w innym terminie. Poniżej przedstawiamy informację przesłana przez Red Bulla.

 

Decyzja ta jest spowodowana kontuzją Tadka, która uniemożliwia mu aktywne uczestnictwo w warsztatach. ‘Bardzo żałuję, że nie będę mógł pojeździć z młodymi fanami motocrossu w umówionym terminie. Mam nadzieję, że rozumieją wybór mój i zespołu organizacyjnego. Jestem profesjonalnym sportowcem i sytuacja, w której sie znalazłem, zmusiła mnie do podjęcia takiej decyzji. Zapewniam jednak, że szybko wracam do formy i jak doprowadzę rękę do porządku, spotkam się z zakwalifikowanymi jeźdźcami.’ – powiedział Tadek.

 

O nowym terminie realizacji projektu Red Bull Under My Wing z Tadkiem poinformujemy Państwa z miesięcznym wyprzedzeniem.

Więcej w Z Kraju
Akcja charytatywna na Dzień Dziecka w CZD

       

Zamknij