W dniach 13-14 czerwca wprowadzony zostanie nowy odcinek dla motocyklistów. Na ostatnim etapie ustaleń są kolejne 3 buspasy.

Urząd Miasta Warszawa ustosunkował się do zamieszania, jakie w ostatnich kilku dniach narosło w związku z planowanym wpuszczeniem motocyklistów na stołeczne buspasy. Tak jak przewidywaliśmy, realizacja jest w trakcie.

W oświadczeniu umieszczonym na stronie Miasta Stołecznego Warszawy przeczytać można wyjaśnienia o aktualnym postępie prac oraz o pierwszych terminach nowych buspasów. Oświadczenie pojawiło się w związku z zamieszaniem i wieloma zapytaniami ze strony motocyklistów. Redakcja Motogen.pl także wysłała (we wtorek 2 czerwca) takie zapytanie do Urzędu Miasta.

Buspasy dla motocyklistów, wprowadzone w ramach pilotażu z 2018, pozostają:
– ul. Radzymińska;
– al. Solidarności
(od ul. Krynoliny do Rzeszotarskiej)
– Trasa Łazienkowska (od Alej Jerozolimskich po al. Stanów Zjednoczonych/Ostrobramską)

W drugi weekend czerwca (13-14 czerwca) przeprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, tzn wytyczanie nowego buspasa dla motocyklistów na odcinku ul. Radzymińskiej na odcinku Trocka – Młodzieńcza. Dzięki temu motocykliści przejadą całą długością buspasa na ulicy Radzymińskiej.

Kolejne etapy prac przewidują wdrożenie nowej (motocyklowej) organizacji ruchu na pozostałych ulicach z buspasami. Trwają ostatnie ustalenia dotyczące ulic:
ul. Puławska (za Doliną Służewiecką do ul. Niedźwiedzia w obu kierunkach);
ul. Bitwy Warszawskiej (na odc. Grójecka – Al. Jerozolimskie);
ul. Modlińskiej (na odc. Kuklińskiego – Elektronowa).

Pełną treść oświadczenia znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Warszawa.

O co poszło?

Stanowisko Urzędu Miasta pojawiło się zaraz po tym, jak głos w temacie motocykli na stołecznych buspasach, na trafne pytanie radnego Pawła Lenarczyka, nietrafnie zabrało Biuro Polityki Mobilności i Transportu. Pisaliśmy o tym kilka dni temu.

Na początku kwietnia UM Warszawy informowało, że buspasy opóźniają się ze względu na walkę z koronawirusem. W połowie lutego Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakomunikował, że buspasy dla motocyklistów będą realizowane.

Buspas dla motocyklistów, Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych.

Inicjatywa “Motocykle na buspasy”

Od samego początku pomysły udostępnienia stołecznych buspasów dla motocyklistów, za realizacją planu stoi Inicjatywa “Motocykle na buspasy”. Jednym z głównych działaczy jest radny dzielnicy Ursynów, Paweł Lenarczyk.

Po opublikowaniu oświadczenia, w imieniu Inicjatywy, radny Lenarczyk napisał:
Cieszymy się, że pod wpływem działań środowiska motocyklistów władze miasta jednoznacznie zadeklarowały, że projekt wpuszczenia motocykli na stołeczne buspasy będzie kontynuowany i sukcesywnie wdrażany na kolejnych warszawskich buspasach, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami prezydenta m.st. Warszawy. Jako grupa inicjatywna „Motocykle na buspasy”, tak jak walczyliśmy do tej pory, tak nadal będziemy z uwagą śledzili działania władz miasta polegające na wdrożeniu projektu wpuszczenia motocykli na wszystkie, stołeczne buspasy.

Więcej w Newsy, Wyróżnione, Z Kraju
Nietrzeźwy 28-latek pokazywał jak jeździ się crossem, skończył w szpitalu [woj. lubelskie]

28-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Chciał pokazać, "jak jeździ się crossowym motocyklem". Przeszkodził mu alkohol lub brak...

Zamknij