Po długim spamowaniu zapowiedziami, w końcu znamy datę premiery nowej “wrzeszczącej rzędowej czwórki” w klasie 250.

O nowej “wrzeszczącej rzędowej czwórce” w postaci Ninjy ZX-25R od Kawasaki plotkuje się już od dawna. Przez kilka minionych miesięcy to Zieloni osobiście dolewali oliwę do ognia, regularnie publikując filmy a to z hamowni, a to z toru.

Kawasaki wręcz spamowało internet zapowiedziami, data premiery była nieustannie przekładana (częściowo przez Covid-19), a fani byli już tym zmęczeni – nawet pomimo faktu, że kręcący się do 17 000 obr/min silnik brzmiał inspirująco. Na Motogen.pl publikowaliśmy zaledwie ułamek materiałów z ZX-25R.

Teraz w końcu znamy konkrety! Premiera zaplanowana została na 10 lipca 2020 roku! Odbędzie się on-line na kanale YT Kawasaki Indonesia. Oto zapowiedź premiery i kilka ujęć z toru:

Co wiemy o Kawasaki Ninja ZX-25R?

Wiemy, że na pewno nie trafi do Europy. Spowodowane jest to faktem, że ZX-25R nie spełnia naszych norm, a z kolei idealnie wpisuje się w kategorię ubezpieczeń na rynkach azjatyckich.

Wiemy, że silnik to rzędowa, 4-cylindrowa 250-tka, która potrafi zakręcić się do 17 000 obr/min. Według wycieku z Akrapovica, generuje 40 KM mocy już na kole!

Wiemy, że nie zabraknie elektroniki. Na pokładzie będzie kontrola trakcji, quickshifter oraz tryby jazdy.

Wiemy, że nie będzie tanio. Wypłynęła planowana cena na Nową Zelandię. Motocykl ma kosztować tam o ponad 75% więcej, niż Ninja 400. (Teoretyzując i przekładając to na polskie standardy, Ninja ZX-25R na naszym rynku mogłaby kosztować około 49 000 złotych.)

Przypominamy jednak, że nowe Kawasaki Ninja ZX-25R oficjalnie nawet nie zbliży się do rynku europejskiego. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy wyjątkowo ciekawi tego motocykla i jego oficjalnej specyfikacji. Więcej już 10 lipca na powyższym kanale YT.

Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Kawasaki patentuje: motocykl elektryczno-spalinowy z nowym DWUSUWEM crossplane i kompresorem!

Brzmi to trochę tak, jakby ktoś wybrał z puli przypadkowe określenia z branży motoryzacyjnej i umieścił je w jednym projekcie......

Zamknij