Rossi najprawdopodobniej przetestuje wyścigowe Ducati DesmosediciGP – z ciekawości i z obowiązku…

Zawodnicza kariera Valentino Rossiego zakończyła się w minioną niedzielę, ale nie ma najmniejszych wątpliwości, że z realiów wyścigowych szybko nie zniknie. Chociażby dlatego, że prowadzi akademię i zespoły w Grand Prix…

Istnieje też wysokie prawdopodobieństwo, że Vale przejedzie się na wyścigowym Desmosedici w ramach prywatnych testów!

Michele Pirro zapowiada Rossiego na Ducati

Valentino Rossi dekadę temu ścigał się na Ducati i to teoretycznie idealne połączenie okazało się klapą. Michele Pirro z kolei od 2013 roku jest zawodnikiem testowym i rozwojowym w zespole Ducati… Jak Pirro kilka dni temu napisał na swoim Facebooku:

„Współdzielenie toru z GOAT (Greatest Of All Times) było wielkim przywilejem. Poprosiłem go, aby przejechał kilka okrążeń na aktualnym DesmosediciGP i on to naprawdę zrobi!

Gdy pojawiłem się w Ducati, on wciąż tu był i wiem przez co przechodził. Sam miałem przez lata koszmary, że jedynie ogromnie utalentowany Casey Stoner potrafi wygrywać na Ducati.

No ale halo. Patrząc na zwycięstwo w Walencji, możemy powiedzieć, że w ostatnich latach cos się zmieniło z technicznego punktu widzenia.”

Michele ma rację – w sezonie 2021 to właśnie Ducati zdobyło tytuł Mistrza Konstruktorów.

Michele Pirro i Valentino Rossi
Michele Pirro i Valentino Rossi

Strzelamy w ciemno, że Rossi jest ogromnie ciekawy, jak bardzo motocykl wyścigowy Ducati zmienił się przez 9 lat od jego 2-sezonowej przygody włoskim producentem. Jednak ciekawość z pewnością nie jest jedynym powodem i pretekstem.

W sezonie 2022 po raz pierwszy w królewskiej klasie MotoGP pojedzie zespół VR46 właśnie na motocyklach Ducati GP21. Szef musi więc wiedzieć, czym jeździli będą jego podopieczni…

Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki czas i jaką opinię Rossi wyrobi sobie po testach aktualnego Desmosedici. Jak tylko się dowiemy, damy znać!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany