Fotoradary na Moście Poniatowskiego w Warszawie już są zamontowane. Mają zostać uruchomione w połowie maja…

Koniec szybkiej jazdy po Moście Poniatowskiego. Kierowcy zapewne znacznie zwolnią w obawie przed sześcioma nowymi fotoradarami mającymi wyłapywać kierowców przekraczających prędkość.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich w latach 2015-2019 na przeprawie przez Wisłę doszło do 26 wypadków, w których rannych zostały 32 osoby, a trzy zmarły. W połowie przypadków powodem była nadmierna prędkość.  Jej rekord w tym miejscu wyniósł 180 km/h. Dotychczas przestrzegania prędkości pilnowali policjanci – od stycznia 2019 wystawili 4495 mandatów, z czego 115 przypadków zakończyło się zabraniem prawa jazdy.

Początkowo przewidywano odcinkowy pomiar prędkości, ale z kalkulacji wyszło, że bardziej opłacalny jest montaż fotoradarów. Aktualnie zamontowano już cztery skrzynki obsługiwane przez system CANARD. GITD uruchomi je w maju.

W kierunku wschodnim fotoradary mają robić zdjęcia  na wysokości Muzeum Wojska Polskiego, na wysokości Solca oraz za węzłem z Wisłostradą. W stronę Centrum będzie to na wysokościach Wału Miedzeszyńskiego i ul. Kruczkowskiego oraz przed węzłem z Wisłostradą.

Cieszycie się?

Ps.Zdjęcie poglądowe z testów odcinkowego pomiaru prędkości na Moście Poniatowskiego…


Więcej w Newsy, Z Kraju
linka na motocyklistów
Stalowe linki na motocyklistów – policja szuka sprawców

Stalowe linki na motocyklistów rozwieszone w podkieleckich Zagrodach. Czy to sposób na walkę z off-roadem? Policja szuka sprawców.

Zamknij