Od sierpnia rozpocznie się przebudowa autostrady A4. Przebudowa obejmie odcinek od Góry św. Anny do granicy województwa opolskiego ze śląskim. Jak długo potrwa remont?

W sierpniu rozpocznie się gruntowny remont odcinka autostrady A4 od Góry św. Anny do granicy woj. Śląskiego i Opolskiego. Ma on długość ok. 20 km. Niefortunnie, przebudowa rozpocznie się w okresie wakacyjnym, w którym, szczególnie w weekendy, ruch jest wzmożony.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że ograniczenia nie będą zbyt uciążliwe dla kierowców. Prawie na całej długości pozostaną dwa pasy ruchu. Jednak będą węższe, niż w normalnej eksploatacji. Dwóch pasów nie będzie tylko na mostach i wiaduktach ze względu na ich ograniczoną szerokość. Dokładna data rozpoczęcia remontu nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że rozpoczęcie przebudowy nastąpi jeszcze w sierpniu.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm ADAC-LEWAR i DROG-BUD a jej wartość to 56,5 mln złotych. Na koniec warto postawić pytanie: czy jesteś za przebudową drogi, żeby było lepiej, wiedząc, że przez jakiś czas będzie gorzej?


Więcej w Newsy, Z Kraju
Nowe BMW: R 18 Transcontinental oraz R 18 B – cruiser turystyczny oraz bagger [zdjęcia, film, dane, opis 2021]

R 18 Transcontinental i nowy R 18 B (bagger) to dwa nowe wcielenia cruisera R 18 od BMW. Posiadają własny styl...

Zamknij