“Nazywam się Anna Wygachiewicz. Jestem zawodniczką Automobilklubu Polskiego, startującą w Mistrzostwach Polski w Trialu Motocyklowym. Brałam udział w Mistrzostwach Europy Kobiet w Trialu Motocyklowym – w Tanvaldzie udało mi się zająć 3 miejsce. W 2008 roku wystartowałam w Szkocji w zawodach Pre’65 klasycznym motocyklem trialowym, WSK Sarna 175. W 2013 reprezentowałam Polskę w Łodzi, na Mistrzostwach Świata Kobiet w Superenduro; zajęłam 6 miejsce, co przełożyło się na 7 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Mistrzostw Świata. W zeszłym roku, w ramach treningu, wzięłam udział w zawodach enduro: w Charlotta Enduro Extreme, zajęłam 1 miejsce wśród kobiet. W kolejnych zawodach (klasyczne enduro w Malechowie) zajęłam 2 miejsce po stracie czasowej (awaria na dojazdówce).
Poza zawodami, wspomagam akcje charytatywe dając pokazy jazdy trialowej np. dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu lub na imprezach Bepieczeństwa Ruchu Drogowego. Często wykonuję przejazdy komercyjne na imprezach motoryzacyjnych. W 2015 zdobyłam uprawnienia Instruktora Sportów Motocyklowych.

Aktualnie przygotowuję się do startu w Mistrzostwach Europy Kobiet w Trialu, które w 2016 roku zawitają do Polski. Aby domknąć budżet, na stronie pomagam.pl/motoania uruchomiłam zbiórkę funduszy – będę bardzo wdzięczna za wsparcie, nawet najmniejszą kwotą. A już w najbliższy weekend w miejscowości Rogoźnik Mistrzostwa Polski w Trialu, na które serdecznie zapraszam”

 

Od redakcji: mocno trzymamy kciuki za Anię, a już wkrótce jej relacja z zawodów…

Autor: Jakub Olkowski

Więcej w Z Kraju
Tydzień Szwajcarski w salonach Harley-Davidson

Grand Tour of Switzerland to jedna z najpiękniejszych tras motocyklowych w Europie, a może i na świecie - błyszczące jeziora,...

Zamknij