Tryb motocyklowy w Google Maps. Zobacz jak z niego korzystać - Motogen.pl

Wybór jednośladu jako środka transportu w aplikacji Google ma bardzo istotne znaczenie w krajach azjatyckich, gdzie skutery i motocykle stanowią lwią część pojazdów poruszających się po drogach. Co więcej – w wielu krajach tamtej części świata są drogi, którymi można przejechać tylko motocyklem.

 

Mapy Google przydają się tam do precyzyjnego wyznaczania tras różniących się od tych, którymi może przejechać samochód. W Europie tras przeznaczonych tylko dla motocykli wprawdzie nie znajdziemy, ale wiele miast zdecydowało się udostępnić jednośladom buspasy, co mogłoby znaleźć odzwierciedlenie w trybie motocyklowym.

 

Na razie Google oferuje jednak możliwość ustawienia motocykla jako własnego środka transportu. Zarówno wyznaczanie trasy, jak i szacowany czas dotarcia do celu są takie same jak te, obliczone dla samochodu. Prawdopodobnie funkcjonalność tego trybu jest w trakcie prac.

 

Zachęcamy was do testowania opcji podczas codziennych dojazdów do pracy i jesiennych przejażdżek. Dostęp do ustawienia możliwy jest w Mapach Google: ustawienia – ustawienia trasy do pracy – środek transportu.