Francuz, Jean François Vicente, przywrócił świetność motocyklowi Triumph X-75 Hurricane z 1970 roku. Bazując na klasycznym wyglądzie motocykla i używając materiałów z najwyższej półki, Vincente stworzył nowoczesną wariację na temat starego Triumpha.

Francuski motocykl ma charakterystyczną sylwetkę – nadwozie wygląda jakby było zrobione z jednego kawałka, a wykonała je francuska firma zajmująca się budowaniem części do samochodów  ścigających się w F1. W oczy rzuca się potrójny wydech, będący repliką oryginalnego tłumika zaprojektowanego dla Triumpha X-75 Hurricane przez Craiga Vettera w 1969 roku. Okrągły, przedni reflektor zastąpiono nowoczesną w kształcie lampą. Podobnie uczyniono z silnikiem; oryginalną jednostkę wymieniono na chłodzony cieczą nowoczesny silnik Trimph. Zachowano wzór i kolor oryginalnego malowania Triumpha z lat siedemdziesiątych, dodając tylko malowany przedni błotnik, który w oryginale pozostaje chromowany. 

Vincente stworzył naprawdę ciekawy motocykl, który – mimo zastosowania nowoczesnych materiałów – nie stracił niczego ze swojego klasycznego wyglądu i charakteru. Triumph Millenium 900 może się podobać.

Więcej o motocyklach Triumph