Wysokie bezpieczeństwo, praktyczne rozwiązania, najwyższej klasy materiał, niezrównana wygoda i praktyczność. Takimi cechami może popisać się Touratech Compañero Rambler: kurtka i spodnie na motocykl.

Połączenie doświadczenia dwóch wiodących producentów odzieży motocyklowej, najwyższej jakości materiałów i najbardziej zaawansowanych technologii.

Dla jakiego motocyklisty jest Compañero Rambler? Koncepcja:

Compañero Rambler to absolutnie wodoodporny, oddychający, całosezonowy kombinezon motocyklowy, zaprojektowany tak, aby spełnić najwyższe wymagania, wykonany z najwyższej jakości 3-warstwowego laminatu Gore-Tex. Jakość i przemyślana konstrukcja oraz zastosowanie najlepszych materiałów zapewniają niezwykle szeroki zakres zastosowań. Touratech Compañero Rambler został opracowany we współpracy z renomowanym producentem odzieży motocyklowej REV’IT!

Zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo na drodze w każdych warunkach, od niemal mroźnych po tropikalne temperatury. Obszerne i nowatorskie elementy wentylacyjne z jednej strony i absolutnie wiatroszczelna, ocieplająca powłoka zewnętrzna z drugiej, są wspierane przez pełnowartościową kurtkę rekreacyjną jako podszewkę wewnętrzną.

Dopasowany krój kurtki jest idealny zarówno dla sportowych, aktywnych motocyklistów, doskonale nadaje się do szybkiej jazdy po autostradzie, jak i do jazdy off-road podczas wypraw enduro po samotnych szlakach.

Compañero Rambler jest w stanie stawić czoła każdej pogodzie!

KOMFORT zestawu Compañero Rambler:

W poniższych akapitach przeczytasz szeroki opis cech, które odpowiadają za wysoki komfort użytkowania.

Chłodzenie powietrzem

Szczególną uwagę należy zwrócić na funkcję wentylacji opatentowanego przez REV’IT! systemu VCS AQUADEFENSE (patent UE EP 2574249, patent USA US 13/630.520), który jest zintegrowany zarówno w kurtce, jak i w spodniach. System ten składa się z otworów w klapach, które można otworzyć w razie potrzeby, aby odsłonić duże powierzchnie wentylacyjne. Są one utrzymywane w pozycji otwartej przez magnetyczne zamknięcia FIDLOCK i umożliwiają bezpośrednią wentylację ciała. Te specjalne magnesy zapewniają absolutnie pewne mocowanie i mogą być obsługiwane jedną ręką. Po zamknięciu system AQUADEFENSE jest w 100% wiatro- i wodoszczelny!

Duża wentylacja z przodu VCS (Ventilation Control System) składa się ze szczeliny wentylacyjnej o szerokości 3 cm i podwójnego zamka błyskawicznego, przy czym wysokość otwarcia zewnętrznego zamka błyskawicznego decyduje o ilości chłodzącego powietrza. Drugi zamek błyskawiczny zapewnia, że kurtka pozostaje bezpiecznie zamknięta. Po zapięciu zamek zewnętrzny, wysokiej jakości marki TIZIP, gwarantuje absolutną wiatro- i wodoszczelność!

Wszystkie otwory wentylacyjne VCS są zabezpieczone trójwymiarową siatką BALLISTIC MESH.

Dwa zamki wentylacyjne o wodoodpornej konstrukcji zapewniają wentylację górnych partii ramion, a dwa starannie rozmieszczone zamki wentylacyjne z tyłu gwarantują wymagany przepływ powietrza.

Kurtka rekreacyjna i wewnętrzna

W chłodne dni z pomocą przychodzi wiatroszczelna, wodoodporna i oddychająca kurtka rekreacyjna i wewnętrzna. Jest ona zapinana na zamek błyskawiczny w kurtce motocyklowej i wykonana z HYDRATEX® Windbarrier®, 3-warstwowego laminatu o wyjątkowo miękkiej powierzchni wewnętrznej, membrany i materiału zewnętrznego RIPSTOP. Dzięki temu stanowi ona doskonałą podszewkę ocieplającą.

Jednocześnie ciepła, lekka kurtka wewnętrzna spełnia funkcję wygodnej w noszeniu kurtki rekreacyjnej o sportowym kroju i wysokiej funkcjonalności dzięki trzem zamykanym kieszeniom zewnętrznym i niewielkim rozmiarom.

Ergonomia i dopasowanie

Cały kombinezon jest tak lekki, jak to tylko możliwe, a mimo to spełnia wymagania testowe dla odzieży ochronnej. Pomaga to zachować kondycję, a zwłaszcza koncentrację podczas jazdy.

Oprócz doskonałego kroju, elastyczne strefy na kolanach, w talii i na pośladkach zapewniają wygodne dopasowanie i dodatkową swobodę ruchów, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort jazdy. Optymalnie rozmieszczone pasy ściągające – regulowane bezstopniowo i indywidualnie na klatce piersiowej, plecach, łydkach i przedramieniu – są wyposażone w regulatory szerokości i można je łatwo używać.

Touratech Compañero Rambler posiada kompleksowy zestaw ochraniaczy, składający się z certyfikowanych ochraniaczy pleców, ramion, łokci, bioder i kolan. Wszystkie te ochraniacze są umieszczone w miejscach, które gwarantują ochronę nawet przy całkowicie otwartych otworach wentylacyjnych. Ochraniacze łokci i kolan można zamocować na regulowanej wysokości. Ochraniacz pleców znajduje się w kieszeni wykonanej z siatki 3D o otwartych porach. Wspomaga ona odprowadzanie pary wodnej oraz poprawia oddychalność i wentylację.

Przemyślane detale kurtki, takie jak oddzielenie regulacji szerokości rękawów w nadgarstku od zamka błyskawicznego, ułatwiają jej zakładanie i zdejmowanie. Zamki błyskawiczne w dolnej części kurtki umożliwiają zachowanie elastycznych stref dla maksymalnej swobody ruchów i komfortu. Wygodnym elementem jest miękkie zapięcie kołnierza z ukrytym zamkiem błyskawicznym.

Zintegrowany, odpinany pas nerkowy z małą kieszonką zapinaną na zamek błyskawiczny stabilizuje i podtrzymuje dolną część pleców oraz zapewnia bezpieczne miejsce na karty kredytowe lub drobne, a gdy nie jest używany, można go schować w niewidoczny sposób w podszewce kurtki.

Kołnierz przeciwwiatrowy (Storm)

Wysoko wycięty, regulowany, w pełni odpinany lub składany kołnierz z 3-warstwowym laminatem GORE-TEX Pro jest w 100% wiatroszczelny i wodoodporny. Obszar podbródka wykonany jest z miękkiego, przyjaznego dla skóry neoprenu.

JAKOŚĆ zestawu Touratech Compañero Rambler:

3-warstwowy laminat GORE-TEX Pro, szeroko stosowany w Compañero Rambler, z podwójnymi warstwami w miejscach narażonych na uszkodzenia oraz materiałem odblaskowym na górnej części ciała i nogawkach, został opracowany z myślą o jeździe w ekstremalnych warunkach. Membrana jest umieszczona pomiędzy trwałą warstwą zewnętrzną a wytrzymałym materiałem wewnętrznym i gwarantuje niewiarygodną wodoodporność na poziomie 28 000 milimetrów słupa wody, nie dopuszczając do przemakania materiału. Przyspiesza to wysychanie, zapobiega parowaniu i wydmuchuje krople wody, które ściekają w strumieniu powietrza.

Obszary szczególnie narażone na uszkodzenia w razie upadku są niezwykle wytrzymałe dzięki materiałowi ARMACOR, wyjątkowo odpornemu na rozdarcia i ścieranie materiałowi z włókien syntetycznych firmy GORE, wzmocnionemu nićmi KEVLAR.

Materiał odblaskowy 3M SCOTCHLITE dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi odbicia odsyła padające światło, mocno skupione, z powrotem w kierunku źródła światła, co znacznie poprawia widoczność o zmierzchu i w ciemności.

Zamki błyskawiczne wiodących na rynku firm YKK i TIZIP oraz magnetyczne zamknięcia firmy FIDLOCK świadczą o zastosowaniu najlepszych materiałów.

BEZPIECZEŃSTWO zestawu Touratech Compañero Rambler:

W poniższych akapitach przeczytasz szeroki opis cech, które odpowiadają za wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ochraniacze

Kompletny zestaw ochraniaczy Ramblera składa się z ochraniaczy pleców, ramion, łokci, bioder i kolan. Wszystkie ochraniacze są testowane i certyfikowane.
– Ramię: EN 1621-1:2012, Poziom 2 SEEFLEX
– Łokieć: EN 1621-1:2012, Poziom 2 SEEFLEX, regulowana wysokość
– Plecy: EN 1621-2: 2014, Poziom 2 SEESOFT
– Biodro: EN 1621-1:2012, Poziom 1 SEESMART
– Kolano: EN 1621-1:2012, Poziom 2 SEEFLEX, z regulacją wysokości

Opcjonalnie dostępne dla kurtek męskich:
– Klatka piersiowa: EN 1621-3:2015, Poziom 1 SEESOFT

SEESOFT

Wysoko-udarowa mieszanka wielowarstwowych polimerów nitrylowych i kauczuku polynorbenowego do elastycznej wkładki ochraniacza pleców tworzy tzw. piankę typu memory foam, która bez poświęcania komfortu, wentylacji czy swobody ruchów pozwala wytrzymać wiele uderzeń z rzędu.

W przypadku poważnego uderzenia, energia uderzenia jest rozprowadzana poprzez deformację poszczególnych warstw pianki, co minimalizuje wpływ siły na plecy i kręgosłup.

SEEFLEX

Koncepcja SEEFLEX™ to unikalna nowa technologia obejmująca hipernowoczesny materiał i innowacyjną konstrukcję, która zapewnia ochraniaczom ochronę, elastyczność i oddychalność, a także opanowuje najcięższe testy uderzeniowe zgodnie z normą EN1621-1:2012 CE poziom 2, w każdych warunkach i w każdej temperaturze.

SEESMART

Ochraniacze SEESMART™ dopasowują się do ludzkiej anatomii dzięki płaskiej konstrukcji i rozszerzają się w przypadku uderzenia, pochłaniając energię dzięki licznym sześciokątnym wypustkom. Oferują maksymalną elastyczność i spełniają wszystkie testy uderzeniowe zgodnie z normą EN1621-1:2012.

Jakość wykonania

Dzięki testowanym protektorom i kombinezonowi z certyfikatem EN 17092-3:2020, Compañero Rambler spełnia wymogi klasy “AA” środków ochrony indywidualnej dla motocyklistów, przy czym wszystkie komponenty i materiały użyte do produkcji kombinezonu, od tkanin po nici do szycia, są stale testowane.

Wyposażenie zestawu Touratech Compañero Rambler:

Materiał
– 3-warstwowy laminat GORE-TEX® Pro
– GORE-TEX® Pro 3-warstwowy laminat ARMACOR® z KEVLAR®.
– Zamki błyskawiczne TIZIP® i YKK®.
– Magnetyczne zamknięcia FIDLOCK®.
– Materiał odblaskowy 3M™ Scotchlite™ w obszarze ramion

Kieszenie
– 2 x zewnętrzne kieszenie kurtki (wodoodporne) z zamkami błyskawicznymi
– 1 duża kieszeń z tyłu kurtki (wodoodporna) z zamkiem błyskawicznym
– 2 wewnętrzne kieszenie kurtki z zamkiem błyskawicznym
– 2 x kieszenie na karty kredytowe wewnątrz kurtki
– 1 x kieszeń w pasie nerkowym z zamkiem błyskawicznym
– 3 x kieszenie w kurtce turystycznej z zamkiem błyskawicznym
– 2 x kieszenie w spodniach (wodoodporne) z zamkiem błyskawicznym

Wentylacja
– 1 x główny zamek błyskawiczny VCS z 3 cm otworem wentylacyjnym
– 2 x klapy wentylacyjne VCS AQUADEFENSE na klatce piersiowej (panie przez zamek wentylacyjny)
– 2 zamki wentylacyjne na ramieniu
– 2 zamki wentylacyjne na plecach
– 2 x klapy wentylacyjne VCS AQUADEFENSE w górnej części nogawki
Żółty BALLISTIC MESH otworów wentylacyjnych pasuje do wszystkich cech materiału zewnętrznego!

Więcej w Akcesoria
Znasz nowe motocyklowe opony Continental? Będziesz zaskoczony! [ContiSportAttack 4, TKC 70 Rocks i kilka ciekawych opon]

Continental jest jednym ze światowych liderów produkcji opon – także dla motocykli. Poznaj więc kilka najciekawszych modeli: drogowo-sportowe ContiSportAttack 4,...

Zamknij