W minioną sobotę, w Sydney, na oczach 11-tysięcznej publiczności Hiszpan Dany Torres po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po jedno z najważniejszych trofeów w świecie FMX – tytuł Mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Ostatni przystanek serii, który odbył się na wyspie Cocatoo w Sydney wygrał Australijczyk Josh Sheehan, pokonując w finale Nowozelandczyka – Leviego Sherwooda.

To był z pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych przystanków w jedenastoletniej historii Red Bull X-Fighters. Australijscy fani FMX, którzy po raz pierwszy gościli u siebie te najbardziej spektakularne zawody, mogli zobaczyć aż trzy podwójne backflipy w wykonaniu Josha Sheehana i Camerona Sinclaira. Przystanek w Sydney przejdzie do historii tej dyscypliny, właśnie dzięki tym niewiarygodnym trickom.

“Byłem pewny, że mogę to zrobić i zrobiłem. I dzieki temu wygrałem” – powiedział Sheenan, który w finale pokonał Sherwooda.

 

Trzecie miejsce Danego Torresa w zupełności usatysfakcjonowało Hiszpana, bo dzięki niemu stanął na najwyższym miejscu na podium tegorocznej serii Red Bull X-Fighters. Adams, który był mistrzem serii przez ostatnie dwa sezony, złamał ramię i zawody w Sydney ukończył na 11. miejscu.

 

Światowa Seria Red Bull X-Fighters w sezonie 2011 przyciągneła ponad 230 tysięcy fanów, którzy podczas 6 przystanków śledzili swoich ulubionych zawdoników freestyle motocrossu. Do ostatniej chwili, mimo kontuzji w tym sezonie, szanse na najwyższe miejsce na podium mieli zarówno Torres, jak i Adams. W finałowej walce o mistrzowski tytuł nie mógł uczesniczyć Andre Villa, który w Poznaniu złamał kość udową.

 

Wyniki Red Bull X-Fighters w Sydney (AUS) 2011: 1. Josh Sheehan (AUS), 2. Levi Sherwood (NZL), 3. Dany Torres (ESP), 4. Mike Mason (USA), 5. Rob Adelberg (AUS), 6. Adam Jones (USA); 11. Nate Adams (USA), 12. Eigo Sato (JPN)

Wyniki Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2011:
1. Dany Torres (Hiszpania) 390 punktów
2. Nate Adams (USA) 375 punktów
3. Andre Villa (Norwegia) 270 punktów
4. Josh Sheehan (Australia) 230 punktów
5. Blake Williams (Australia)
6. Eigo Sato (Japonia)
7. Levi Sherwood (Nowa Zelandia)
8. Adam Jones (USA)
9. Robbie Maddison (Australia)
10. Maikel Melero (Hiszpania)