Torres rozpoczyna sezon od zwycięstwa w Dubaju - Motogen.pl

Ruszył kolejny sezon Red Bull X-Fighters! W piątkowy wieczór (15. kwietnia) w Dubaju Dany Torres wpisał się w historię tegorocznej edycji jako zwycięzca inauguracyjnego odcinka serii.

Ponad 15,000 fanów obserwowało rywalizację zorganizowaną na jednej z plaż w hotelowej dzielnicy miasta. Zwycięzcy pogratulował sam Książe Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Szejk Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum.

Zawody Red Bull X-Fighters odbywały się już wcześniej w piaszczystych plenerach, jednak tym razem rywalizacja przekroczyła granicę kolejnego kontynentu. Dubaj stał się pierwszym w historii przystankiem organizowanym w Azji! Okolice plaży Jumeirah to prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych miejsc w Dubaju, dlatego nikogo nie dziwił fakt wyprzedania wszystkich biletów zaledwie w kilka dni. To właśnie tutaj znajdują się największe hotele i kompleksy wypoczynkowe w mieście. Jak zwycięstwo w tak dostojnym miejscu wpłynie na 23-letniego Torresa? Po pokonaniu w finale ubiegłorocznego wice mistrza serii, Norwega Andre Villa, z pewnością wykaże się on mocną determinacją w walce o mistrzowski tytuł. Było to już piąte zwycięstwo Hiszpana w serii Red Bull X-Fighters. Warto zwrócić uwagę, że jedno z nich zdobył podczas zawodów w Warszawie w 2008 roku. Z pewnością i tym razem Dany będzie chciał wykorzystać doskonałą formę, by 6 sierpnia ponownie sięgnąć po wygraną w Polsce.

Obrońca tytułu z 2010 roku, Amerykanin Nate Adams, został niespodziewanie wyeliminowany w półfinałach: „Presja była ogromna. Martwi mnie też bardzo wysoki poziom u moich konkurentów. Czekam na Brazylię, tam wiele może się wyjaśnić” powiedział Nate komentując swoje trzecie miejsce w konkursie. Pierwszą piątkę zamknęli Australijczyk Blake Williams oraz młody talent z Nowej Zelandii, Levi Sherwood.

Azja to nie jedyny kontynent, który zostanie pierwszy raz podbity w ramach tegorocznej serii. Ostatni odcinek zawodów w 2011 roku zorganizowany zostanie w ojczyźnie Robbiego Maddisona – Australii. Jednak zanim oczy świata FMX zwrócą się na antypody, na najlepszych riderów czeka między innymi polska edycja w Warszawie. Dla kogo Stadion Narodowy okaże się szczęśliwym gruntem? Odpowiedź już 6 sierpnia.

Kolejne przystanki światowej serii odbędą się w: Brazylii (28 maja), Rzymie (24 czerwca), Madrycie (15 lipca), Warszawie (6 sierpnia) i Sidney (17 września).

 

Wyniki Red Bull X-Fighters Dubaj 2011
1. Dany Torres ESP
2. Andre Villa NOR
3. Nate Adams USA
4. Blake Williams AUS
5. Levi Sherwood NZL
6. Eigo Sato JAP
7. Robbie Maddison AUS
8. Adam Jones USA
9. Taka Higashino JAP
10. Rob Adelberg AUS
11. Lance Coury USA
12. Jackson Strong AUS

 

Dodatkowe zdjęcia i informacje można znaleźć na stronach www.redbullxfighters.com oraz www.redbullxfightersnewsroom.com.