Tony Cairoli i jego 5 kroków do sukcesu - Motogen.pl

1. TRENING
To najważniejszy element, która pozwala zostać profesjonalnym zawodnikiem. Co więcej, to sposób, aby stać się jeszcze szybszym na motocyklu oraz na osiągnąć perfekcyjną technikę i uniknąć kontuzji. Tony jest zdania, że motocross to sport, który wymaga olbrzymiej ilości treningu, a im więcej czasu spędzisz na swoim jednośladzie, tym lepszy zawodnikiem się staniesz.


 

2. DIETA
Jako Włoch Cairoli jest prawdziwym entuzjastą swojej rodzinnej kuchni. Zawodnik twierdzi, że ma dużo szczęścia, gdyż jest ona zdrowa dla sportowców. Przyznaje też, że sam lubi gotować i spędzać czas ze swoją dziewczyną w kuchni przygotowując posiłki. W jego planie treningowym nie ma miejsca na odżywki. Gdy temperatura na dworze robi się bardzo gorąca, Tony wspomaga się jedynie solami mineralnymi.
 

3. WSPARCIE ZESPOŁU
Cairoli od 10 lat jeździ z zespołem De Carli Racing i podkreśla, że są oni dla niego jak druga rodzina. Ma pełne zaufanie do mechaników, dzięki czemu zawodnik nie musi się martwić o przygotowanie swojego motocykla do kolejnej rundy. Dla Włocha duże znaczenie ma też atmosfera panująca w zespole, czyli taka gdzie wszyscy się wspierają i dobrze czują się w swoim towarzystwie.

4. SKUPIENIE I POŚWIĘCENIE
W trasie treningów czy zawodów Cairoli skupiony jest w 100% na jeździe i na motocyklu. Zawodnik poświęca temu całą swoją uwagę, a jednocześnie jest to cały czas sport, który kocha, pozwala mu się rozwijać i realizować swoją pasję. Jednak po treningu przychodzi też czas na odpoczynek, czyli czas dla rodzinny lub na inne sporty. Wszystko po to, by się zrelaksować i pozwolić sobie ochłonąć.
 

5. BĄDŹ SOBĄ!
Tutaj po prostu zacytujemy Mistrza: „Moja ostatnia rada? Rób, co kochasz, żyj swoim życiem i ciesz się nim!”

Proste? To do działa! Pomiędzy treningami, dietą i kompletowaniem zespołu, znajdźcie koniecznie czas by zobaczyć  film przedstawiający Cairoli’ego w akcji. Ten materiał jest o tyle ciekawy, że KTM SX-F 350 został wyposażony w specjalne czujniki analizujące wysokość i długość lotów, przechylenia podczas whipów i scrubów czy przyspieszenie i prędkość. Miłego oglądania!