Tommy Hill w formie - Motogen.pl

Drugi dzień testów w Kartagenie w Hiszpanii, Tommy Hill ukończył z uśmiechem na ustach. Brytyjczyk pobił wykręcony pierwszego dnia czas o prawie sekundę, przejeżdżając okrążenie w 1m 35.4s.

 
Zawodnik teamu Hannspree Altea Honda w stu procentach wykorzystał dobre warunki panujące na torze i zrobił około 70 okrążeń. W tym czasie udało mu się przetestować ustawienia podwozia, zawieszenia, a także zestaw elektroniki – Magneti Marelli.
 
Kartagena jest dość wąskim i krętym torem, który dokonale odpowiada zaowdnikom Supersport. Jednak czasy Hilla powalały na kolana i były o ponad pół sekundy szybsze od zeszłorocznych czasów Maxa Neukirchnera, zawodnika teamu Alsatre Suzuki.
 
Jestem bardzo zadowolony”, mówi Hill. „Przez te dwa dni zrobiliśmy bardzo dużo. Nawet nie wiecie jak dobrze jest znów być na motocyklu Superbike.
 
Eksperymentowaliśmy z różnymi ustawieniami wahacza, sprzężenia, przednich widelców i tylnych amortyzatorów Ohlins. Team był pod wrażeniem moich osiągów. Po tych dwóch dniach, wiem że World Superbike jest czymś stworzonym dla mnie.”
 
Następny test Hilla odbędzie się w styczniu na torze Parkalgar w Portugalii. To właśnie tam po raz pierwszy zawodnik zmierzy się ze swoimi rywalami.

Więcej o motocyklach Honda