Tomasz Gollob Indywidualnym Mistrzem Świata! - Motogen.pl

Wygraną w półfinałowym biegu włoskiej Grand Prix w Terenzano Tomasz Gollob zapewnił sobie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata jeszcze przed ostatnią rundą w Bydgoszczy!

Wszystko zaczęło się od odpadnięcia już po rundzie zasadniczej największego rywala Golloba, Jasona Crumpa. Tomasz zwyciężył w pierwszym półfinale, ale ze świętowaniem musiał poczekać do rozstrzygnięcia 22 wyścigu. W nim zwyciężył Greg Hancock, 2 punkty przypadły Chrisowi Harrisowi, a 1 Jarosławowi Hampelowi. Właśnie trzecie miejsce Hampela sprawiło, że nie miał już szans na odrobienie start w Bydgoszczy.

W gonitwie finałowej zwyciężyć mógł tylko jeden żużlowiec – Tomasz Gollob! Za nim na mecie znaleźli się Chris Harris, Greg Hancock i Nicki Pedersen.

Ostatnim Polakiem, który stał na najwyższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Świata, był Jerzy Szczakiel. Miało to miejsce  w 1973 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ostatni runda obędzie się 9 października w Bydgoszczy. O srebrny medal walczyć w niej będą Jarosław Hampel i Jason Crump.