Tom Sykes Mistrzem Świata Superbike - Motogen.pl

Do tytułu mistrzowskiego Tom Sykes potrzebował co najmniej trzeciego miejsca w pierwszym wyścigu i tak też się stało. Oba wyścigi wygrał Eugene Laverty, który tym samym zdobył tytuł pierwszego wicemistrza. Tom Sykes w pierwszym wyścigu przyjechał trzeci przed Sylvainem Guintoli, któremu przypadł tytuł drugiego wicemistrza klasy Superbike. W ubiegłym roku Sykes przegrał tytuł mistrzowski o pół punktu z Maxem Biaggim, ale wtedy nikt nawet nie myślał o tym, że brytyjski zawodnik znajdzie się tak blisko pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Jest on tym samym czwartym zawodnikiem z Wielkiej Brytanii, który wywalczył tytuł mistrzowski w World Superbike. Ostatnio udało się to Jamesowi Toselandowi w 2007 roku. Sykes jest również pierwszym od dwudziestu lat zawodnikiem jadącym na Kawasaki, który zdobył pierwsze miejsce w generalce Mistrzostw Świata Superbike.

W klasie Supersport swój pożegnalny wyścig z tą serią wygrał Sam Lowes. W przyszłym roku zobaczymy go w zespole Speed Up w klasie Moto2. Tytuł pierwszego wicemistrza przypadł Kenanowi Sofuoglu, który był głównym rywalem Lowesa w tym roku, a tytuł drugiego wicemistrza wędruje do Fabiena Foreta. Kawasaki ma zatem powody do zadowolenia.

W Superstock 1000 wyścig wygrał Jeremy Guarnoni przed Leandro Mercado i Romanem Lanusse. Tytuł mistrzowski był już rozstrzygnięty po ubiegłej rundzie i zgarnął go Sylvain Barrier, który w Jerez pojechał na BMW S1000RR klasy Superbike. Tytuł pierwszego wicemistrza trafił do Niccolo Canepy, a tytuł drugiego wicemistrza – do Jeremy’ego Guarnoni.

W Superstock 600 Kawasaki ponownie ma powody do zadowolenia, ponieważ tytuł Mistrza Europy Superstock 600 wygrał Franco Morbidelli jeżdżący właśnie na Kawasaki. Pierwszym wicemistrzem w małych stockach został Alessandro Nocco, a drugim wicemistrzem – Christian Gamarino. W European Junior Cup generalkę zwyciężył Jake Lewis. Drugie miejsce przypadło Augusto Fernandezowi, a trzecie – Robinowi Anne.

Autor: Wojciech Grzesiak