Z wtorkowych przejazdów najbardziej zadowolona może być Honda. Dani Pedrosa uzyskał czas 2:01.157, co jest wynikiem zaledwie o sekundę gorszym od rekordu toru i jednocześnie najlepszym rezultatem spośród prób wszystkich zawodników. Ubiegłoroczny wicemistrz świata przejechał 48 okrążeń. Również Marc Marquez, który dołączył do klasy MotoGP po ubiegłorocznym triumfie w Moto2, pokazał, że RC213V nie stanowi dla niego wielkiego wyzwania. Jego najlepszy wynik to 2:01.201. W pierwszej piątce znalazł się także Stefan Bradl z LCR Honda MotoGP dosiadający ubiegłorocznej wersji RC213V. Jego wynik to 2:01.789. Bradl pracował głównie nad ustawieniami zawieszenia i kontroli trakcji. Z pozostałych zawodników, którzy jadą na Hondzie, na siódmym miejscu znalazł się Alvaro Bautista, a na dziewiątym – kierowca testowy HRC Kosuke Akiyoshi.

Yamaha była równie mocna jak Honda. Jorge Lorenzo miał czas gorszy o 0,012 od uzyskanego przez Daniego Pedrosę i zakończył dzień z rezultatem 2:01.165. Valentino Rossi, który powrócił do Yamahy po dwóch nieudanych sezonach z Ducati, również nie ma powodów do narzekań. Uzyskał czwarty rezultat z czasem 2:01.201. Przy okazji wiele osób zastanawia się, czy malowanie motocykli testowych jest w jakikolwiek sposób związane z oficjalnymi barwami, które jeszcze nie zostały przedstawione przez fabryczną ekipę Yamahy. Cal Crutchlow, w tym roku ponownie startujący w barwach Monster Yamaha Tech 3, uzyskał szósty rezultat, a jego zespołowy kolega Bradley Smith miał dwunasty czas. Bradley Smith także przeszedł do klasy królewskiej z Moto2.

Mniej powodów do zadowolenia ma Ducati. Nicky Hayden uzyskał dopiero dziesiąty czas, Andrea Dovizioso był trzynasty, Andrea Iannone – szesnasty, a Ben Spies – siedemnasty.

Poniżej możecie zobaczyć krótki film Yamahy podsumowujący dzisiejszy dzień testów. Szczegółowe wyniki testów znajdziecie na stronie MotoGP.com.

 

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
Testy MotoGP CRT – dzień drugi

Na torze Sepang zakończył się drugi dzień testów dla ekip, które zdecydowały się na skorzystanie z nowych jednostek sterujących narzuconych...

Zamknij