We Francji trwają testy fotoradaru wykrywającego zbyt głośny tłumik w pojazdach, w tym i w motocyklach.

W Niemczech a właściwie w dużej części Alp wiele dróg jest zamykanych dla głośnych pojazdów. Francja postanowiła rozwiązać problem inaczej: w 2019 roku na przedmieściach Paryża umieszczono fotoradar, który dokumentował pojazdy, które generowały zbyt duży hałas. Mimo że ustawiono go w 2019 roku, dopiero teraz rozpoczęły się jego testy.

Do projektu przyłączyły się także Lyon, Bron i Nicea. Jeśli testy wypadną pomyślnie, pierwsze mandaty za zbyt głośne wydechy trafią do kierowców w przyszłym roku. Jesteśmy także pewni, że podobne rozwiązania szybko znajdą naśladowców na całym świecie.

Wspomniane rozwiązanie wydaje nam się dużo lepsze, niż zamykanie dróg dla motocyklistów z powodu hałasu. Swoją drogą kto mieszkał przy ruchliwej ulicy i słyszał przejeżdżające tuningowane samochody i motocykle z wydechami niespełniającymi norm, z pewnością będzie zachwycony wspomnianym rozwiązaniem.

My uważamy, że dopóki poprawia komfort życia, to świetny pomysł. Mamy jednak nadzieję, że fotoradary najpierw zostaną skutecznie i dogłębnie przetestowane…


Więcej w Newsy, Ze świata
Piaggio MP3 300
Piaggio MP3 300 na kat.B z czteroletnią gwarancją i dwuletnim serwisem!!!

PIAGGIO MP3 300, dostępne na kat. B, teraz w pakiecie z dwuletnim serwisem oraz przedłużoną do czterech lat gwarancją! Piaggio MP3...

Zamknij