Hiszpański skład Blusens zaczął tworzyć historię, kiedy wczoraj na torze w Walencji zorganizował test nowego motocykla o pojemności 600 ccm. Motocykla, który ma jeździć w klasie Moto2.

Motocykl, który napędzany jest silnikiem Hondy CBR600RR, był testowany przez Dani’ego Rivasa.

Podczas 90 okrążeń najlepszy czas, jaki osiągnął Rivas, to 1.36.8. Było to zaledwie o 0.1 s wolniej od obecnego Mistrza Świata klasy 250GP, Marco Simoncelli’ego.

Rivas, który nie jeździł na motocyklu od listopada, powiedział: Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony zachowaniem motocykla. Ma on bardzo dobre hamulce i jest bardzo szybki na zakrętach jest 25 kg lżejszy od maszyny typu Supersport.

Opony również świetnie się sprawowały, nawet jeśli nie były zaprojektowane do tego typu motocykla. Silnik Hondy także wydaje się w porządku, ma sporo mocy.

Motocykl będzie testowany po raz kolejny w przyszłym miesiącu, a team Blusens, dla którego jeździ brytyjska sensacja, Scott Redding, ma nadzieję na umieszczenie motocykla wśród maszyn startujących w rundzie, która odbędzie się w Hiszpanii.

Nowa klasa Moto2 nie zastąpi dwusuwowych 250-tek do roku 2011, jest jednak duże prawdopodobieństwo, że motocykle będą ze sobą rywalizować w klasie mieszanej w przyszłym roku.

Więcej w MotoGP
Casey Stoner zawiedziony operacją nadgarstka

Były mistrz świata, Casey Stoner, zdradził, że jest zawiedziony rezultatami operacji lewego nadgarstka, po której wciąż nie doszedł jeszcze do...

Zamknij