Szef teamu Tech 3 Yamaha – Herve Poncharal powiedział, że myśli o nawiązaniu współpracy ze wschodzącą gwiazdą – Calem Crutchlowem. Poncharal chciałby, żeby Brytyjczyk znalazł się w roku 2010 w teamie Tech 3 podczas wyścigów Moto2.

Obecny lider rankingu klasy World Supersport ma odwiedzić w najbliższy weekend Brno. Poncharal zdradził, że chciałby wtedy porozmawiać z Crutchlowem i opowiedzieć mu o swoich planach.

Brytyjczyk nie kryje, że w przyszłym sezonie chciałby znaleźć się w klasie World Superbike, jednak zastanawia się także nad przejściem do rodzącej się klasy Moto2, przygotowanej dla motocykli o pojemności 600ccm. Crutchlowem jest również zainteresowany Fausto Gresini.

Poncharal powiedział: Chciałbym się z nim spotkać i poznać jego zamiary na przyszły rok.

Obecnie, Tech 3 skupia się tworzeniu projektu motocykla do klasy Moto2 we Francji. Posiada on już wahacz przymocowany do podwozia i jest bliski ukończenia. Team łączono już z Bradleyem Smithem, jednak umowa z Crutchlowem miałaby większy sens, ponieważ jest on obecnie zawodnikiem Yamahy i ma podpisany kontrakt z firmą Monster. Amerykański gigant jest sponsorem Jamesa Toselanda i Colina Edwardsa, którzy należą do teamu Tech 3 Yamaha, jeżdżącego w MotoGP.

Źródło: motorcyclenews.com
 

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w MotoGP
Casey Stoner poza wyścigami

Casey Stoner nie weźmie udziału w trzech następnych wyścigach i wróci do akcji dopiero na początku października, na rundę w...

Zamknij