Targi motocyklowe Motor Bike Expo – 28–29 marca 2009 Chorzów - Motogen.pl

W dniach 28–29 marca 2009 roku w chorzowskiej hali Kapelusz odbyła się pierwsza edycja Motor Bike Expo. W skrócie – było trochę skromnie, mocno regionalnie i wszystkim pozostał pewien niedosyt. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Śląsk nie potrafił się zjednoczyć i zrobić jednych dużych targów motocyklowych. Dwie firmy postanowiły ze sobą rywalizować. Jak zapewne się domyślacie, straciliśmy na tym właśnie my, motocykliści i skuterzyści. Zamiast obejrzeć w jednym miejscu większość nowości, obejrzeliśmy kilka motocykli na targach Motor Bike Expo i kilka zapewne zobaczymy w czerwcu na targach Silesia Motor Bike Show włączonych do imprezy Auto Moto Show.

Skutki tych hocków-klocków widać było w zeszły weekend w hali Kapelusz. Zdecydowanie zabrakło wystawców i tegorocznych premier.

Motocykle
Na chorzowskich targach zabrakło stoisk importerów motocykli. Czemu? Nie wiem. Wszystkie firmy działające w Polsce należy zapytać, dlaczego strzelają sobie kulę w stopę i nie wystawiają się na śląskich targach, podczas gdy to właśnie na południu Polski sprzedaż nowych pojazdów jest największa. Swoje stoiska zaprezentowali dealerzy: Kawasaki (chyba najciekawsze stoisko motocyklowe), gdzie stała nowa ZX-6R Ninja, ER-6n, ER-6f, KLX250, VN900 czy Z750; Moto Guzzi z cudownym Griso; Yamaha z przepięknym V-MAX-em czy Honda, choć bardzo skromnie. Uwagę zwracało stoisko firmy Arrow, dealera Harley-Davidson, a na nim nieziemsko piękny, czarny Iron 883 Sportster oraz XR1200. Na zewnątrz hali zaprezentował się nowy importer niesamowitych motocykli Beta, który pokazał kilka ciekawych pojazdów tej firmy.

Skutery
W Chorzowie nie zabrakło różnej maści rollerów, zarówno tych droższych, jak i tańszych. Najładniejsze stoisko zaprezentowała firma SYM, na którym mogliśmy znaleźć kilka modeli 50-tek oraz pojazdy o większej pojemności, w tym quady. Firma Mirtex-Poland, importer pojazdów marki Benzer, również dobrze się zaprezentowała. Popularne skutery w otoczeniu pięknych hostess przyciągały uwagę zwiedzających jak żadne inne. Na targach pojawiły się rzadko widywane na polskich wystawach skutery Piaggio, Gilera i Vespa za sprawą jednego z ich dealerów. Importer tych włoskich marek, jak było widać, zupełnie nie radzi sobie z ich promocją. Na stoisku bmogliśmy znaleźć najpopularniejsze modele skuterów oraz nowość na ten sezon – ciekawie zapowiadający się model Magnet RR. Firma Kingway zorganizowała mały plac zabaw na quadach dla dzieci – dość ciekawa inicjatywa.

Akcesoria
Na targach Motor Bike Expo w Chorzowie znalazło się kilka firm z branży akcesoryjnej, a na ich stoiskach można było przymierzyć ubrania i akcesoria, a nawet kupić je po promocyjnych cenach. Duże stoisko zaprezentowała firma Ret Bike; mogliśmy odwiedzić również stoiska Adamoto, Terys, Tarbor, Roleff, GPR i Coocase czy Linmot.

Więcej o motocyklach SYM