Słyszałeś o „śladzie węglowym”? Dzięki nowym opakowaniom Lube Cube olejów Silkolene zostawiamy znacznie mniejszy ślad!

Marka Fuchs-Silkolene wpadła właśnie na pomysł, którego na rynku motoryzacyjnym jeszcze nie było. Nie słyszeliśmy o nim ani my, ani żadni znajomi. Internet też milczy. Otóż od teraz 4-litrowe (oraz 20-litrowe) opakowania olejów Silkolene będą tekturowe!

 „Olej w kartonie” można już kupić w sklepach stacjonarnych I’M Inter Motors oraz w internetowym IMready.eu.

4-litrowe Silkolene Lube Cube

Tekturowe opakowanie oleju, jak to?!

Firma Silkolene powstała w 1908 roku, aby zaopatrywać rosnący rynek motoryzacyjny w środki smarne. Dziś FUCHS Silkolene jest prawdziwie globalną marką dostępną w ponad 50 krajach, obecną w topowych seriach wyścigowych. Poza olejami, dostarcza wszelką chemię potrzebną w warsztacie czy w prywatnym garażu: od płynów hamulcowych, przez smary do łańcucha, a na „contact cleanerze” kończąc. Pomysł stworzenia tekturowego opakowania na olej jest świetnym efektem prac R&D – i jak się okazuje, ma wiele zalet na kilku różnych płaszczyznach.

Silkolene od teraz pakuje swoje oleje podobnie, jak kilkulitrowe soki (lub tanie wina). Jest to plastikowy worek umieszczony w kartonowym opakowaniu. Wystarczy wydobyć korek, złapać za uchwyt i gotowe! Tak to działa:

Zalety opakowań Silkolene Lube Cube

Jak widzicie na powyższym filmie, użycie jest proste. Po opróżnieniu opakowania wystarczy wyciągnąć plastikowy worek i rozłożyć pusty karton. Zalety takiego rozwiązania także wydają się jasne – jest to prosty patent, ale ważny ekologicznie!

Opakowanie Lube Cube:

 • zewnętrzy karton jest w 100% recyklingowany;
 • wewnętrzny plastikowy worek jest w 98% recyklingowany;
 • drastycznie mniejsza objętość zużytych opakowań (pusty, płaski worek), co obniża koszty składowania oraz recyklingu;
 • 79% mniej zużytego plastiku (w przypadku opakowań 20-litrowych).
4-litrowe Silkolene Lube Cube
4-litrowe Silkolene Lube Cube

Na obniżenie pozostawianego śladu węglowego wpływa także znacznie zoptymalizowany proces przewożenia i składowania opakowań Lube Cube:

 • 60% więcej opakowań 4-litrowych (Lube Cube) mieści się na zwykłej palecie;
 • 14% więcej opakowań 20-litrowych (Lube Cube) mieści się na zwykłej palecie;

Tak wygląda przygotowanie, obsługa i oszczędności dla 20-litrowych Lube Cube:

Gdzie kupić oleje Silkolene w opakowaniach Lube Cube?

Jeżeli jesteś motocyklistą, który ceni sobie ekologiczne rozwiązania w życiu codziennym, to 4-litrowe opakowania oleju Silkolene Lube Cube z pewnością Cię ucieszą.

Olej Lube Cube (a także smary do łańcucha, produkty do czyszczenia i sporo innej, przydatnej w garażu chemii) kupisz w sklepach I’M Inter Motors w całej Polsce, które są wiodącą siecią sprzedaży detalicznej marki Fuchs Silkolene. Zakupy możesz zrobić też w sklepie internetowym IMready.eu i pamiętaj, że odbiór osobisty w 240 punktach w całej Polsce zawsze jest darmowy.

Jedna odpowiedź

 1. VSTR

  Nic nie wyciągamy i nic nie rozkładamy.
  Musimy przecież oddać stary olej, a nie będę przecież zlewał go w słoiki.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Akcesoria, Nowości rynkowe
IXON – ubrania motocyklowe, nowości, historia marki, gdzie kupić?

Marka IXON, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów odzieży motocyklowej powstała zaledwie 25 lat temu. Dzisiaj w swoje produkty wyposaża kilka...

Zamknij